Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana KARABIN ukazała się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Kolejnym singlem promującym ten krążek jest utwór SAMOTNY TATA, do którego zrealizowany został teledysk według scenariusza Anny Maliszewskiej i z występującym w tytułowej roli Erykiem Lubosem.
Maria Peszek – samotny tatasamotny tata

Inspiracją do piosenki było prawdziwe ogłoszenie, które znalazłam kiedyś na słupie w parku. Nie wiem kim był ten prawdziwy tata z ogłoszenia, ale historia jaką wymyśliła i opowiedziała w klipie Ania Maliszewska bardzo mnie wzrusza i na pewno mogłaby sie wydarzyć w realu. Niezwykły jest też ponowny udział Eryka Lubosa w moim teledysku, dziesięć lat temu zagraliśmy razem w NIE MAM CZASU NA SEKS a teraz Eryk powraca jako samotny tata… – tak o piosence i teledysku wypowiada się Maria Peszek

KARABIN to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem.

posłuchaj płyty