Ultimate magazine theme for WordPress.

Ewa Szlachcic śpiewa Jonasza Koftę i zaprasza na pierwsze koncerty

0

Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane” to nowy, wykonywany akustycznie, projekt koncertowy Ewy Szlachcic prezentujący zbiór najbardziej znanych utworów poety. Na pierwsze koncerty artystka zaprasza już w marcu do Klubu Delta w Szczecin Dąbiu oraz Kapitol Gryficach. Wokalistce na scenie będzie towarzyszył młody i utalentowany gitarzysta – Piotr Bogutyn.

Realizacja cyklu koncertów jest wynikiem wieloletniej fascynacji Ewy Szlachcic twórczością Jonasza Kofty, zapoczątkowanej udziałem wokalistki w festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie, Jonasz Kofta” w 2010 r. Artystka brawurową interpretacją wokalną i aktorską zdobyła festiwalowe Grand Prix, wyłonione spośród wielu uczestników tego wydarzenia. Od tego momentu twórczość Kofty wzbudzała w niej nieodpartą potrzebę podzielenia się z publicznością autorskimi interpretacjami jego utworów.

Od wielu lat i od czasu przygotowań do festiwalu, nie mogę się oderwać od magii jaką posiadają teksty piosenek Jonasza Kofty. A z racji przypadającej na ten rok trzydziestej rocznicy śmierci poety, postanowiłam w sposób, akustyczny, intymny, własny, oddać piękno i prawdę jego wierszy o najpiękniejszej z muz – miłości.” – wspomina Ewa Szlachcic.

KONCERTY:

Ewa Szlachcic „Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane”:

 

  • 17 MARCA | Gryfice | KAPITOL Niepodległości 48, Gryfice, g.18:00,

Bilety: Kasa kina KAPITOL. Info: tel. 91 384 33 08

  • 18 MARCA | Szczecin Dąbie | Klub Delta (filia Miejskiego Ośrodka Kultury), g. 19:00.

Bilety: przedsprzedaż: www.bilety.fm i w kasie klubu

 

Koncerty poza warstwą muzyczną wzbogacone zostały o wybrane wiersze oraz wspomnienia żony i przyjaciół poety, które odtwarzane są pomiędzy utworami, głosami lektorów: Anny Kaźmierowskiej i Piotra Makarskiego. Kolejne koncerty już w przygotowaniu. Organizatorem jest artCONNECTION music.