PIERWSZY WAŁBRZYSKI mini-FESTIWAL FOLKLORU

‚KOPALNIA FOLKLORU’

 

Już 8 października 2016r. o godz.18:00, odbędzie się I-wszy wałbrzyski mini-festiwal folkloru ‚Kopalnia Folkloru’ zorganizowany przez Zespół Pieśni i Tańca ‚Wałbrzych’ na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Festiwal będzie okazją do integracji sąsiadujących ze sobą w regionie Zespołów Ludowych, a także przyczyni się do wymiany doświadczeń: scenicznych i organizacyjnych. Będzie to doskonała okazja do rozpoczęcia bliższej współpracy na rzecz rozwoju kulturalnego miast biorących udział w festiwalu (Wałbrzych, Nowa Ruda, Świebodzice, Świdnica, Kostrza).

Wydarzenie będzie miało również charakter edukacyjny. Zaproszone Zespoły będą miały szansę przyjrzeć się bliżej historii wałbrzyskiego górnictwa oraz zwiedzić Starą Kopalnię. Ponadto zaprezentowany zostanie dorobek Zespołów uczestniczących w Festiwalu, pieśni i tańce z różnych regionów Polski oraz zza granicy, dzięki czemu młodzież zaproszona na koncert będzie miała okazję zapoznać się z pięknem kultury ludowej.

Zapraszamy wszytskich Wałbrzyszan bez względu na wiek. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Patrontay: Prezydent, Stara Kopalnia, Bogler

725b7659 725b7672 725b6677 725b6589bw 725b6804

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)