Październikowy cykl koncertów z muzyką filmową corocznie zapełnia salę koncertową Filharmonii Sudeckiej. Skąd bierze się fenomen zainteresowania melomanów tym gatunkiem muzycznym? Powodów jest kilka. Muzyka filmowa zwykle dobrze się kojarzy. Emocje, które towarzyszyły nam w trakcie oglądania filmu chętnie jesteśmy gotowi powtórzyć. Obrazy filmowe, które mamy w pamięci z łatwością wzbogacamy własnymi wspomnieniami lub dalszą nieskrępowaną imaginacją… Słuchanie muzyki filmowej to relaks i czysta przyjemność, odtwórcza – ale satysfakcjonująca! 
Na pierwszy koncert z cyklu Dni Muzyki Filmowej pod tytułem „Paleta muzycznych nastrojów” zapraszamy 7.10.2016 na godzinę 19 do sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, dyrygować będzie Andrzej Rozbicki. Artysta pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego, z którego w 1985 wyemigrował do Kanady. Jest zarazem dyrygentem, instrumentalistą i pedagogiem, a nadto wielkim  popularyzatorem polskiej muzyki w Kanadzie i USA. Być może pamiętacie Państwo film „Dangerous Moonlight” (z 1941, reż. Brian D. Hurst), opisujący dzieje polskiego pianisty-lotnika w czasie II wojny światowej. Richard Addinsell, autor muzyki do tego filmu skomponował na potrzeby filmowej historii Koncert Warszawski na fortepian i orkiestrę. Wykorzystujący motywy oparte na muzyce Fryderyka Chopina utwór zyskał niezwykłą popularność jako osobne dzieło koncertowe. Koncert Warszawski wykona pianista Paweł Kowalski, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków.
 
Serdecznie zapraszamy!
 2016_10_07-plakat
PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.