Filharmonia Sudecka – Wieczór kolęd, 11.12.2015, godz. 19, Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju

Filharmonia Sudecka – Wieczór kolęd, 11.12.2015, godz. 19, Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju

Tradycyjnie w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia zapraszamy melomanów do wysłuchania kolęd oraz utworów związanych z tym magicznym okresem. Także w tym roku usłyszymy najpiękniejsze kolędy polskie i obce w wykonaniu chóru Filharmonii Sudeckiej oraz solistów – uczniów szkół ponadpodstawowych pracujących pod opieką Anny Lutz. Autorem aranżacji tych utworów jest Paweł Stuczyński. Szczególnym utworem w tym programie jest Concerto Grosso op. 6 nr 8 „Na Boże Narodzenie” A. Corellego. Jest to niezwykle nastrojowa muzyka pomyślana, jako dialog między grupą solistów ( Dorota Graca, Anna Osowska – Kud, Wojciech Kud), a orkiestrą kameralną. Jest to kompozycja, która na stałe wpisała się do repertuaru świątecznego.
Sponsorem tego właśnie koncertu jest Partner Filharmonii TAURON Dystrybucja oddział w Wałbrzychu oraz jako Mecenas Filharmonii Sudeckiej Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” SA Grupa JSW i Partnerzy Filharmonii Sudeckiej: TOYOTA i RONAL.
11.12.2015r. godz.19:00 Teatr Zdrojowy ABO
Wieczór Kolęd
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Chór Filharmonii Sudeckiej
dyrygent: Jerzy Kosek
przygotowanie chóru: B. Bednarczyk, J. Kosek
Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

O Autorze

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Ostatnio dodane: