Ultimate magazine theme for WordPress.

Filharmonia Sudecka zaprasza na – Rewelację miesiąca

0

LE QUATTRO STAGIONI, Antonio Vivaldi – Floraleda Sacchi, harfa

 

W najbliższy piątek zagramy dla Państwa koncert, który nie wahamy się zapowiadać jako REWELACJĘ MIESIĄCA. Usłyszą Państwo popularne „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, cykl koncertów przeznaczonych na skrzypce, umieszczonych w wydanym w 1725 roku zbiorze 12 koncertów „Il cimento dell’armonia e dell’inventione” – „Spór między harmonią a wyobraźnią”. Najbardziej chyba znany przykład muzyki ilustracyjnej, pełnej dźwiękonaśladowczych obrazów przyrody, w które wprowadzają sonety autorstwa samego kompozytora zyskał popularność nie tak dawno, bo dopiero w dwudziestym wieku. W piątkowym koncercie partię solową wykonywać będzie Floraleda Sacchi na… harfie. Z pewnością brzmienie tego instrumentu pozwoli odkryć zupełnie nowe walory „Le quattro stagioni”. Włoska harfistka, która odwiedza Wałbrzych na zaproszenie Bartosza Żurakowskiego zagra na harfie koncertowej Lyon & Healy, którą w 2016 udało się zakupić dla Filharmonii Sudeckiej ze środków MKiDN.

Nadto w koncercie prowadzonym przez Pierwszego Dyrygenta Filharmonii Sudeckiej Bartosza Żurakowskiego Orkiestra Kameralna wykona:
Petera Warlocka – Capriol Suite oraz Antonina Dvoraka – Serenadę E-dur op. 22.

W zimowej scenerii na piątkowy wieczór 19.01.2018 zapraszamy do sali audytoryjnej PWSZ im. Angelusa Silesiusa przy ul. Zamkowej 4 w Wałbrzychu na godzinę 19. To będzie REWELACJA!