Finał projektu „ Pamiętaj o mnie …”
Foto:mat. prasowe

Finał projektu „ Pamiętaj o mnie …”

Realizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu projekt „ Pamiętaj o mnie …” dotyczy problemu „starzenia się”, przemijania i odchodzenia, postrzeganego w społeczeństwie jako temat drażliwy, tabu. Zależy nam na podkreśleniu naturalności zjawiska i wielkiej potrzebie mówienia o nim. Pomysłodawcą projektu jest aktor Teatru, Seweryn Mrożkiewicz.

Na projekt składały się równoległe działania realizowane w dwóch grupach. Pierwsza to dzieci w wieku 5-7 lat, które odwiedzaliśmy w szkołach i przedszkolach. Przygotowaliśmy dla nich zainscenizowane czytanie poruszające problem odchodzenia i przemijania, po którym odbywało się spotkanie i rozmowa z udziałem psychologa dziecięcego.

Druga grupa to seniorzy, którzy brali udział w warsztatach teatralnych, zajęciach w pracowni plastycznej i zajęciach literackich. Te spotkania zakończyły się przygotowaniem pokazów w formie etiudy teatralnej.

19 czerwca o godz. 16.00 i 18.00 oraz 26 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na finał projektu „ Pamiętaj o mnie …” podczas którego zaprezentujemy zainscenizowane czytanie, etiudy przygotowane przez Seniorów oraz porozmawiamy o tym, co ważne.

Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY.
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, ul. M. Buczka 16.
Informacje: tel. 74 666 73 40
Projekt dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Lalki przygotowane przez seniorów:

Lalki wykonane przez seniorów lalki wykonane przez seniorów_1 lalki wykonane przez seniorów_2 lalki wykonane przez seniorów_3

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: