[hip-hop / alternatywa] facebook

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Przez lata Fisz i Emade przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style. Ich najnowszy album pt. „Mamut” (2014) jest tego doskonałym przykładem.

Na tej „najlepszej polskiej płycie 2014 roku” (Gazeta Wyborcza), obok utworów hiphopowych tak charakterystycznych dla duetu, pojawia się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible. Nie małym zaskoczeniem jest dla słuchaczy również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel „Pył” oraz singiel „Ślady”, które przez 6 tygodni utrzymywały się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki.

 

facebook-event1

Data

21 Listopada 2015

Godzina

19:00

Miejsce

info wkrótce

Bilety

info wkrótce

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)