FUN FESTIVAL – DRUGA ODSŁONA W GALERII KATOWICKIEJ

10 fantastycznych formacji kabaretowych i topowych stand-up’ów, charyzmatyczny prowadzący i obietnica 10 godzin nieprzerwanego śmiechu – tak w dużym skrócie wygląda zapowiedź kolejnej, 2. już edycji Fun Festivalu w Galerii Katowickiej.

Niecodzienne wydarzenie, które po raz pierwszy gościło w Galerii Katowickiej we wrześniu 2016, już niebawem będzie miało swoją kolejną odsłonę. 11-12 lutego oraz 18-19 lutego to daty, które sympatycy dobrej rozrywki powinni wpisać w swoje kalendarze, gdyż – zupełnie za darmo – zobaczyć będzie można najlepsze polskie formacje znane z telewizji i największych wydarzeń kabaretowych. Dla porównania: bilet na występ pojedynczego kabaretu tej klasy to koszt  kilkudziesięciu złotych. W Galerii Katowickiej wystąpi ich aż dziesięć.

Na jednej scenie, zlokalizowanej wewnątrz Galerii Katowickiej na poziomie 0, pomiędzy sklepami Peek & Cloppenburg oraz RTV Euro AGD, będzie można zobaczyć jedne z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych formacji kabaretowych i artystów. Całą imprezę poprowadzi Marcin Zbigniew Wojciech – komik, kabareciarz, stand-up’er, a przede wszystkim – żywioł sceniczny, gwarantujący doskonałą zabawę.

 

11 lutego:  Tomasz Nowaczyk, kabaret PUK, Piotr Bałtroczyk

Fun Festiwal rozpocznie się w sobotę, 11 lutego. Na rozgrzewkę i dobry początek, o 15.00, na scenie wystąpi Tomasz Nowaczyk. Ma opinię jednego z najbardziej energetycznych komików, który przed publicznością daje z siebie wszystko i jeszcze więcej. Tuż po nim, o 17.00, na scenę wkroczy Kabaret PUK, łączący dynamizm kabaretu z teatralną formą oraz dbałością o szczegóły. Artyści, w charakterystyczny dla siebie sposób, będą bawić publiczność czarnym humorem, nawiążą też do codziennych problemów czy tematyki obyczajowej. Wieczór zakończy występ Piotra Bałtroczyka.

 

12 lutego: Łowcy.B, Andrzej Grabowski

Niedzielną zabawę rozpocznie o 16.00 kabaret Łowcy.B. Ta znana od ponad 10 lat formacja nie przestaje bawić i zadziwiać kolejnymi poziomami i dawkami humoru – ich skecze, jak sami piszą, to pomieszanie absurdu z terapią nerwic, a wszystko w atmosferze radosnej nieprzewidywalności. Zaraz po nich, o 18.00, na scenę wejdzie Andrzej Grabowski, który, wcielając się w różne postacie, zaprezentuje program złożony z tekstów znanych, lubianych oraz nowych.

 

18 lutego: Kabaret Chyba, Kabaret Skeczów Męczących oraz Tomasz Biskup

Już o 15.00 na scenie w Galerii Katowickiej zobaczymy Kabaret Chyba, silne męskie osobowości, mistrzów inteligentnego humoru, ciętego języka i doskonałej interakcji z publicznością. Tuż po nich, z właściwym sobie luzem scenicznym i umiejętnością dotarcia do każdego, nawet najbardziej ponurego widza, wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów, znany również jako KSM, czyli Kabaret Skeczów Męczących. Sobotni program zakończy Jego Eminencja Tomasz Biskup, stand-up’er, kabareciarz, który mówi o sobie, że uśmiecha się rzadziej, niż deszcz pada na pustyni Gobi – a mimo to potrafi być śmieszny, o czym można będzie przekonać się od godz. 18.00.

 

19 lutego: Grzegorz Halama, Formacja Chatelet

Ostatni dzień Fun Festivalu w Galerii Katowickiej rozpocznie się o 16.00 od występu Grzegorza Halamy – człowieka wielu zalet i talentów, komika, aktora komediowego, filmowego i teatralnego, parodysty i muzyka, znanego ze świetnego poczucia humoru i własnego stylu. Całe wydarzenie zakończy Formacja Chatelet, damsko – męskie trio, niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzący, że poprzez śmiech zmienią świat, co robią już od kilkunastu lat.

 

Pierwsza edycja Fun Festivalu i olbrzymia frekwencja w Galerii w tych dniach, utwierdziła nas w przekonaniu, że kabaret i stand-up są naszą narodową rozrywką: kochamy się śmiać.  Po raz kolejny postanowiliśmy więc zaoferować odwiedzającym nas mieszkańcom Śląska 2 weekendy fantastycznej zabawy. Zaprosiliśmy topowych artystów kabaretu i stand up’u, związanych z polską sceną kabaretową i znanych z różnych stacji telewizyjnych, przeglądów czy nocy kabaretowych. Na ich występy bilety rozchodzą się błyskawicznie, bywają problemy z odstępnością, dlatego oferujemy odwiedzającym nas wyśmienitą rozrywkę, za którą nie będą musieli płacić – mówi Dawid Prymas, rzecznik prasowy Galerii Katowickiej.

 

Fun Festival – program

 

FUN FESTIVAL II LUTY 2016
lp.DataGodz.występ
111.02.201715:00:00TOMASZ NOWACZYK
217:00:00KABARET PUK
3 19:00:00PIOTR BAŁTROCZYK
    
412.02.201716:00:00ŁOWCY.B
5 18:00:00ANDRZEJ GRABOWSKI
    
618.02.201715:00:00KABARET CHYBA
7 17:00:00KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH
8 19:00:00TOMASZ BISKUP
    
919.02.201716:00:00GRZEGORZ HALAMA
10 18:00:00FORMACJA CHATELET

 

 

****

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,500 m2  i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro, Douglas czy Tiger. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie powstaje kompleks biurowy Grand Central. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Właścicielem Galerii Katowickiej jest firma Meyer Bergman, za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka Apsys Polska.

Więcej informacji na: www.galeriakatowicka.eu

X