Galeria pod Atlantami zaprasza na kawę – wernisaż wystawy Haliny Jasionowskiej
Foto:mat. prasowe

Galeria pod Atlantami zaprasza na kawę – wernisaż wystawy Haliny Jasionowskiej

Galeria pod Atlantami zaprasza na kawę – wernisaż wystawy Haliny Jasionowskiej

5 maja, godz. 17:00 – Galeria pod Atlantami (centrala)

„Zapach kawy i…” – wernisaż wystawy prac Haliny Jasionowskiej. Motywem przewodnim wystawy jest Arfe (od słowa art – sztuka i café – kawa), czyli pobudzająca zmysły sztuka malowania z użyciem barwnika kawy. Kawa jest obecna w życiu codziennym, nastraja nas optymistycznie i łagodzi obyczaje.

Halina Jasionowska w 1995 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim (Instytut Plastyki w Cieszynie) – dyplom z grafiki artystycznej pod kierunkiem prof. Eugeniusza Delekty. Artystka uprawia grafikę i malarstwo, lubi różne techniki plastyczne. To wieloletnia nauczycielka plastyki i wiedzy o kulturze w wałbrzyskich szkołach. Wykładowczyni przedmiotów artystycznych w WSZiP w Wałbrzychu i przewodnik turystyczny. Jest osobą bardzo kreatywną – organizuje wielu imprez artystycznych dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli i seniorów. W 2015 r. otrzymała roczne stypendium artystyczne przyznane przez Prezydenta Wałbrzycha. Do swojej wystawy Halina Jasionowska gościnnie zaprosiła młodą wałbrzyską artystkę Małgorzatę Rzempowską-Skórę.

Ekspozycja czynna będzie do 3 czerwca, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-17:00.

wernisaż wystawy haliny jesionowskiej

HALINA JASIONOWSKA

W roku 1995 ukończyła wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim – Instytut Plastyki w Cieszynie. Dyplom z grafiki artystycznej pod kierunkiem prof. Eugeniusza Delekty. Na swoim koncie ma jeszcze wiele ukończonych studiów podyplomowych m.in. Sztuka i wiedza o kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wieloletni nauczyciel plastyki i wiedzy o kulturze w wałbrzyskich szkołach. Wykładowca przedmiotów artystycznych w WSZiP w Wałbrzychu i przewodnik turystyczny. Wielu jej uczniów było laureatami konkursów plastycznych i wielu z nich zostało profesjonalnymi artystami. Pani Halina jest osobą bardzo kreatywną – organizatorem wielu imprez artystycznych dla dzieci, młodzieży, studentów, nauczycieli i seniorów UTW.

W 2015 r. otrzymała roczne stypendium artystyczne przyznane przez Prezydenta Wałbrzycha. Artystka uprawia grafikę i malarstwo, lubi różne techniki plastyczne.

Wystawy:
– Wystawa grafiki –UŚ Cieszyn 1995r.
– Grafika i malarstwo -Wojewódzki Przegląd Twórczości Nauczycieli Plastyki – Muzeum Okręgowe w Wałbrzychu 1997r.
– „Myśląc Ojczyzna powracam w stronę drzewa…” Wystawa grafiki do utworów młodzieńczych Karola Wojtyły – BWA Zamek Książ 2001r. (wystawa z okazji 50- lecia PTTK)
– „Drzewa”- wystawa malarstwa (collage, akryl) –„Galeria u Jonka” Księgarnia Językowa Wałbrzych 2003r.
– Międzynarodowa Wystawa Poplenerowa w ramach projektu ”Jak Michał Willmann został Ślązakiem” – Krzeszów 2006 r.
– Wystawa grafiki –WWSZiP „Galeria studencka” Wałbrzych 2008r.
– Malarstwo –„Martwa natura’ – Centrum Kultury- Jedlina-Zdrój 2011r.
– Malarstwo – Galeria 48 WOK Wałbrzych- Biały Kamień 2012 r.
– Malarstwo akrylowe – WWSZiP „Galeria studencka” Wałbrzych 2013 r.
– „W domowej spiżarni” – wystawa malarstwa Art-cafe „Pod Pretekstem” Wałbrzych 2013 r.
– Galeria Centrum Kultury – „Rozmaitości” wystawa grafiki i malarstwa- Kamienna Góra – styczeń 2014 r.
– Zbiorowa wystawa Wałbrzyskiej Grupy Twórczej „KONTRAST” Biblioteka pod Atlantami Wałbrzych-2015 r.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: