Gitarowy Rekord Guinnessa: Status Quo, Within Temptation i Dżem wystąpią 1 maja we Wrocławiu!
Foto:www.heyjoe.pl

Gitarowy Rekord Guinnessa: Status Quo, Within Temptation i Dżem wystąpią 1 maja we Wrocławiu!

1 maja we Wrocławiu odbędzie się coroczny Thanks Jimi Festival, podczas którego gitarzyści z całej Europy po raz czternasty spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa! Tradycyjnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zabrzmi mocą tysięcy gitar. Bicie rekordu odbędzie się po raz 14-sty. Rok temu wspólnie zagrały 5003 gitary a oficjalny rekord, to 7344 gitary! Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Aby zagrać na na Gitarowym Rekordzie Guinnessa trzeba mieć gitarę i umieć na niej grać – wystarczy podstawowa znajomość pięciu akordów C, G, D, A, E do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendixa. Szczegóły dotyczące bicia rekordu znajdziecie tutaj.

Gitarowa impreza rozpoczyna się o godz.10.00 – podczas niej posłuchasz koncertów zaproszonych gwiazd gitary i wspólnie z innymi zagrasz przygotowane utwory. Rejestracja uczestników kończy się definitywnie ok. godz.15.45, punktualnie o godz.16.00 przystępujemy do OFICJALNEJ PRÓBY ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D.2016!

Po godzinie 17.00 rozpoczną się koncerty gwiazd tegorocznego Rekordu.

sq
Fot. www.heyjoe.pl

Status Quo

Legendarny brytyjski zespół rockowy, który na Wyspach dorównuje popularnością The Rolling Stones i sprzedała na całym świecie ponad 120 mln singli i płyt, powraca do Polski po 20 latach!

Pół wieku na scenie, 23 lata spędzone w trasie, 43 płyty i ponad 60 piosenek na brytyjskich listach przebojów, ponad 100 wydanych singli, ponad 6 tysięcy koncertów zagranych na całym świecie dla 25 milionów widzów. Bijący wszystkie możliwe rekordy zespół przyłączy się do bicia rekordu, dzięki któremu Wrocław nazywany jest powszechnie Europejską Stolicą Gitary. Po wspólnym biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa zespół zagra pełnowymiarowy koncert dla fanów starego dobrego rocka!

Początki Status Quo sięgają 1962 roku, kiedy to trzynastoletni Francis Rossi i jego rówieśnik Alan Lancaster założyli grający prostą beatową muzykę zespół Scorpions. Po kilku zmianach nazwy i woltach stylistycznych zespół zwrócił się w stronę psychodelii. W 1967 roku już jako Status Quo muzycy nagrali przełomowy utwór „Pictures of Matchstick Man”, który przyniósł im ogromną popularność. Wydany rok później przebojowy debiutancki album „Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo” ugruntował pozycję zespołu. Po płycie „Spare Parts” wbrew protestom wytwórni, Status Quo radykalnie zmienił styl i image. T-shirty, długie włosy, podarte dżinsy i trampki, proste kompozycje z elementami hard rocka i boogie – jak na tamte czasy była to prawdziwa rewolucja.

Po kilku latach nieustannego koncertowania w klubach zespół zdobył wierną publiczność. Czternaście albumów wydanych w latach 1972-1982 dotarło do pierwszej piątki na brytyjskich listach przebojów, a cztery z nich znalazły się na pierwszym miejscu. Dzięki przebojom „Down, Down”, „Whatever You Want”, czy „Caroline” grupa zyskała status legendy rocka, a ukoronowaniem jej kariery był występ na koncercie charytatywnym Live Aid. Ich utwór „Rockin’ All Around The World” stał się hymnem imprezy.

Wydany latem 1986 roku album „In The Army Now” zyskał szaloną popularność, nie tylko w Europie, ale i w Związku Radzieckim, gdzie tytułowy utwór stał się protest-songiem wymierzonym w wojenną politykę totalitarnego reżimu. Kolejne trzy dekady działalności wypełnione wydawaniem przebojowych albumów i nieustannym koncertowaniem utwierdziły wyjątkową pozycję zespołu w historii muzyki rockowej. Inne legendy zwalniały tempo, albo odchodziły na emeryturę, ale muzycy Status Quo nie odpuścili nawet na moment, świętując kolejne rocznice i atakując listy przebojów nowymi numerami. Zainspirowali przy tym setki wykonawców – są wśród nich AC/DC, Metallica i Muse.

Jedno jest pewne – fenomenalny pod każdym względem zespół da fenomenalny koncert! Będzie to jedna z ostatnich okazji, żeby posłuchać Status Quo na żywo w jego pełnym, rockowym wcieleniu – po 2016 roku muzycy będą grali wyłącznie akustyczne koncerty.

within_temptation
fot. www.heyjoe.pl

Within Temptation

Holenderska grupa Within Temptation, powstała w 1996 roku, to wciąż jedna z największych gwiazd tych gatunków. Niemała w tym rola Sharon den Adel – charyzmatycznej wokalistki, która swoją energią zaraża pozostałych członków zespołu i zagrzewa koncertową publiczność.

Zespół dobrze znany jest polskim fanom – w ubiegłym roku zagrał koncert na Przystanku Woodstock, entuzjastycznie przyjęty przez kilkusettysięczną publiczność.

Ich koncertowa wizyta we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury będzie spełnieniem marzeń tysięcy polskich wielbicieli.

W biciu rekordu oraz koncercie gwiazd weźmie również udział zespół Dżem.

Początek Koncertu Gwiazd o godz.17.30

Dzięki wsparciu Europejskiej Stolicy Kultury udało się znacząco obniżyć ceny biletów na koncert gwiazd.

Ceny biletów:
60 zł – bilet normalny
30 zł – bilet ulgowy (tylko dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016)*

*Uwaga, ulgowe bilety ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 wydawaną 1 maja podczas rejestracji gitarzystów na wrocławskim Rynku.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach:
eventim.pl
ticketpro.pl
biletin.pl
biletyna.pl
ebilet.pl

Więcej informacji tutaj
Wydarzenie facebook, Within Temptation, Status Quo.
Fanpage

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: