Ultimate magazine theme for WordPress.

GORDI: debiutancki album!

Pod pseudonimem Gordi kryje się australijska artystka Sophie Payten. Jej debiutancki krążek„Reservoir”  ukaże się na rynku 25 sierpnia pod szyldem wytwórni Jagjaguwar. Album powstał w koprodukcji z Timem Andersonem (Solange/Banks), Ali Chantem (Perfume Genius/PJ Harvey) oraz Alexem Sonersem (Sigur Ros). Materiał na płytę został zarejestrowany w Wisconsin, Rejkjawiku, Los Angeles, Nowym Jorku oraz Sydney.

„Heaven I Know”  jest utworem w całości wyprodukowanym przez samą artystkę i pierwszym zwiastunem debiutanckiego wydawnictwa.

Gordi pochodzi z małego australijskiego, farmerskiego miasteczka Conowindra. Pierwsze utwory zaczęła komponować jeszcze w szkole. Swoją twórczość konfrontowała ze swoimi przyjaciółmi udając, że autorką tekstów i muzyki jest inny artysta. Opinia znajomych nie zawsze była pochlebna. Teksty piosenek oparte są na osobistych przeżyciach Sophie i dotyczą tematów przyjaźni, platonicznych związków oraz dorastania. Jej muzyka pochodzi z pogranicza elektroniki i folku.

„Komponowanie jest dla mnie jak terapia, zawsze tak było i będzie. To mój sposób na porozumiewanie się ze światem. Muzyka jest dla mnie najlepszym lekarstwem” – mówi Gordi.

Głos artystki i jej twórczość zwróciły uwagę Justina Vernona (Bon Iver), który zaprosił ją do wzięcia udziału w występie w programie u Jimmiego Fallona. Gordi supportowała takich artystów jak Asgeir, Tallest Man on Earth, Highasakite, Local Natives czy Of Monsters and Men.

 

Oto tracklista:

 1. Long Way
 2. All The Light We Cannot See
 3. On My Side
 4. Bitter End
 5. Heaven I Know
 6. I’m Done (feat. S Carey)
 7. Myriad
 8. Aeon
 9. Can We Work It Out
 10. Better Than Then, Closer To Now
 11. Something Like This

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.