Ultimate magazine theme for WordPress.

GOSPEL JOY „NAPEŁNIAJ”

0

Śpiewali z Mietkiem Szcześniakiem, Sylwią Grzeszczak, Brianem Fentress, Natalia Niemen, MateO, Natalia Kukulska, Mezo i Liber! GOSPEL JOY wydaja swój 4 album!

„Dzień, na który czekaliśmy tak długo, wreszcie nadszedł! Bogu dzięki! Lata oczekiwań i spełnione marzenia, bo świętujemy podwójnie – pojawienie się albumu przy jednoczesnym jubileuszu 20 lat Gospel Joy. Serce dosłownie skacze kiedy zdamy sobie sprawę, jak wiele przeszkód było po drodze, jak otwierają się przed nami nowe drzwi, jak to co robimy składa się w piękną całość i odbiorcy chcą słuchać, przeżywać a nawet modlić się z nami! Wszak to muzyka gospel, a gospel to muzyka duszy, mająca swoje korzenie w radości na wieczność, którą mieli w sobie czarnoskórzy niewolnicy, oczarowani chrześcijańskim Bogiem. Gdzie byłabym dzisiaj bez tych korzeni i muzyki gospel? Nie wiem, ale wiem, że rozpiera mnie ekscytacja i poczucie szczęścia, że zostałam wyposażona w talent i możliwości, by móc cieszyć się dzisiaj nowym albumem: gospelowym, wypływającym z duszy, muzycznie zaaranżowanym i wyśpiewanym na najwyższym poziomie.
Przyjmuję to wszystko z ogromną radością ale i pokorą, bo wiem, że sama nic nie mogę. Cieszę się ogromnie, że tak wiele możemy razem.” 
– Agnieszka Górska – Tomaszewska

 

Na albumie znalazło się na nim 11 utworów, w tym dziesięć w języku polskim (!!!), jeden po angielsku oraz bonus. Ich autorami są Agnieszka Górska-Tomaszewska, Przemysław Tadla, Tim Ball, Tyree Morris, Kerroy Williams oraz Corey Butler.

Wśród gości zaproszonych do realizacji najnowszego albumu Gospel Joy, będzie można usłyszeć Natalię Niemien. Ta obdarzona przepięknym głosem wokalistka zaśpiewała, miedzy innymi, utwór „Napełniaj mnie” autorstwa Coreya Butlera.

Gospel Joy jako jedyny polski chór gospel występował w USA, Kanadzie, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w  Amsterdamie.

Gospel Joy ma na swoim koncie występy z gwiazdami muzyki, takimi jak, Mietek Szcześniak, Sylwia Grzeszczak, Brian Fentress, Natalia Niemen, MateO, Natalia Kukulska, a także raperami Mezo i Liber. Występowali jako support na jedynym koncercie w Polsce Kirka Franklina. 

„Pomysł na kolejny album pojawił się już dobre 4-5 lat temu. Od tego czasu zmieniała się koncepcja, repertuar a pomysły się wyprzedzały szybciej, niż byliśmy w stanie na nie zareagować. Ciągle jednak coś się nie składało, a my… cóż, dużo śpiewaliśmy i czekaliśmy na odpowiedź, co robić. Ta odpowiedź przyszła, a raczej powaliła nas, w postaci niezwykłego, utalentowanego producenta, kanadyjskiego muzyka, aranżera i pianisty – Corey’a Butler’a!

Repertuar jest bardzo zróżnicowany, mamy autorów polskich i zagranicznych, utwory podniosłe i liryczne oraz takie, które stawiają na nogi. – Agnieszka Górska – Tomaszewska