GROSZE GRAJĄ ROLĘ w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu!
Foto:mat. prasowe

GROSZE GRAJĄ ROLĘ w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu!

GROSZE GRAJĄ ROLĘ w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu!

BZ-400-GR-ekranIT-1600x1050

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przyłączył się do akcji „Bilet za 400 groszy”. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

21 maja w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze, zagramy trzy spektakle:

  • „Królik, Słoń i Tereska…” (godz. 11.00),
  • „Władca Skarpetek” (godz. 16.00)
  • „NAJ” (godz. 16.00)

Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł), nawiązującej do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare’a, będzie można kupić osobiście w kasie naszego Teatru.

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW:
– sprzedaż biletów na spektakle grane 21 maja 2016 r. rusza o godz. 10.00 w sobotę, 14 maja 2016 r., tego dnia kasa czynna jest do 15.00
– bilety będą do kupienia wyłącznie w kasie Teatru,
– nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów,
– na spektakle grane w ramach akcji „Bilet za 400 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

Spektakle grane w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

MKiDN-01_cmyk logo IT, wersja podstawowa pełna]

Plakat Królik, Słoń i Tereska...

„KRÓLIK, SŁOŃ I TERESKA…”

wg powieści „Z powrotem… czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur” Zbigniewa Batki
adaptacja i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia i kostiumy: Dariusz Panas
muzyka: Michał Kowalczyk
ruch sceniczny: Małgorzata Fijałkowska
asystent reżysera: Anna Retoruk (AT Białystok)
obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Jakub Grzybek, Kamil Król, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

„Królik, Słoń i Tereska…” to szalona podróż w głąb siebie. Elementarne pytania: „kim jestem?” „kim będę?” zadają sobie zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Sprawa tożsamości jest sprawą fundamentalną dla człowieka i jego rozumienia świata. To, jak wyglądamy, jak się zachowujemy, jak przeżywamy, jest sumą wszystkich zdarzeń, które w życiu nam się przytrafiają. Ale każdy, zwłaszcza już ten troszkę starszy, zadaje sobie przynajmniej raz w życiu pytania: A co by było, gdybym wtedy postąpił inaczej? A co by było, gdybym teraz cofnął się o kilka lat? kroków? chwil?

Spektakl oparty na powieści Zbigniewa Batki „Z powrotem… czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur” to surrealistyczna bajka, w której towarzyszymy nietuzinkowym postaciom w ich odkrywaniu własnej, często skrywanej tożsamości. Królik, Zielony Koń, Pingwin, Kukółka (to nie błąd!) i inni z domku na żółtych półbutach udowodnią, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak bardzo inność może być kolorowa. Chyba że ktoś zdecyduje inaczej…

Uwaga! Uwaga! Weź walizkę i przyjdź „Z powrotem…”

Grupa wiekowa: 6+
Czas trwania spektaklu: 70 minut

Królik, Słoń i Tereska... fot. W. Łomża (2) Królik, Słoń i Tereska... fot. W. Łomża (3)
Królik, Słoń i Tereska... fot. W. Łomża (4) Królik, Słoń i Tereska... fot. W. Łomża

fot. W. Łomża

władca skarpeteka4

WŁADCA SKARPETEK

scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu
muzyka: Krzysztof Pachołek
teksty piosenek: Ewa Zielińska
Obsada:
Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Patrycja Rojecka, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Grupa wiekowa: od 3 lat
Czas trwania spektaklu: 50 minut

Nagroda dla Jacka Timingeriu – twórcy spektaklu „Władca Skarpetek” w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014.

Najlepsze przedstawienie teatru lalkowego w sezonie 2013/2014 wg krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego.

Władca Skarpetek Władca Skarpetek (2)
Władca Skarpetek (3) Władca Skarpetek (4)

fot. Krzysztof Kołowicz

NAJ plakat

„NAJ”

scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska
scenografia: Anna Haudek
muzyka: Dawid Majewski
obsada: Anna Jezierska, Paweł Pawlik

„NAJ” to spektakl powstały specjalnie z myślą o najmłodszych widzach. Nie ma w nim scenografii, ale są kolory, kształty i faktury. Nie ma w nim słów, ale są niezwykłe dźwięki. Nie ma podziału na scenę i widownię, bo wszystkie działania są wspólne. Nie ma w nim nawet wiele do oglądania, za to wszystko jest do dotykania, doświadczania i działania! A na koniec – nie będzie nawet oklasków, bo przestawienie kończy się wspólną zabawą.

Projekt jest spektaklem dyplomowym młodej reżyserki, która w bardzo twórczy sposób podeszła do teatru dla najmłodszych. Spektakl zaskakuje prostą estetyką i lekką formą, w istocie jest w pełni interaktywny. Bazuje na wyobraźni, chłonnych zmysłach i kreatywności najmłodszych widzów. A dorośli zostaną wciągnięci do zabawy razem
z dziećmi, odkryją zebrę zaklętą w ścianie, będą ciągnąć nieskończenie długą linę i zagrają coś na cymbałkach…

Czas trwania: ok. 40 minut
Wiek: 1-4 lat

WYRÓŻNIENIE JURY DZIECIĘCEGO NA 5. MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU „TEATRALNA KARUZELA” W ŁODZI 2015

NAJ_fot.K.Kołowicz (3) NAJ_fot.K.Kołowicz (4)
NAJ_fot.K.Kołowicz NAJ_fot.K.Kołowicz (2)

fot. Krzysztof Kołowicz

Źródło: materiały prasowe

Oficjalna strona Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu na Facebooku
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu na YouTube
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu na Instagramie

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: