Ultimate magazine theme for WordPress.

Hot Water, data premiery albumu i zapowiedź koncertów z Happysad

Poznański zespół Hot Water, powrócił po dłuższej przerwie na scenę i swoim pierwszym singlem pt. „Anioł” od razu podbił serca słuchaczy wielkopolskiego Radia Merkury oraz bluesowo rockowej części dziennikarzy Radiowej Trójki.
W Radio Merkury od swojej premiery w listopadzie 2016 roku, ciągle pozostaje w czołówce tej najpopularniejszej  listy przebojów w zachodniej Polsce.

„Anioł” zapowiada nową płytę grupy, która ukaże się na  27 stycznia 2017 i nosić będzie tytuł  „ELEKTRYCZNY KOT”.

Z radością chcemy też ogłosić, że Hot Water będzie gościem na wiosennej trasie koncertowej zespołu Happysad:

11. marca  MP2 Poznań
17. marca Palladium Warszawa
25. marca Kwadrat Kraków
01. kwietnia Wytwórnia Łódź

Na płytę składają się prawie w całości autorskie kompozycje. Stylistycznie to rockowa mieszanka stylów i brzmień przepuszczona przez sito doświadczeń muzycznych i życiowych muzyków. W warstwie dźwięków  odbiorca znajdzie inspiracje klasyczną muzyką rockową, amerykańską tradycją folk, blues, cajun. Hot Water udało się zbudować ciekawe brzmienie, dzięki m.in. wykorzystaniu customowych instrumentów „cigarbox”. Teksty piosenek stanowią szczególną opowieść. Słuchacz znajdzie  w nich pełne alegorii zapiski doświadczeń, upadków i wzlotów, obserwacji ludzi i obserwacje siebie samego. Przyciągają mądre słowa śpiewane niskim, ciepłym  głosem Maćka „Sopla” Sobczaka. Warto wspomnieć także o jedynym coverze umieszczonym na płycie. „One Silver dolar” to piosenka z amerykańskiego filmu „Rzeka bez powrotu”, a wykonywała ją  boska MARILYN MONROE, teraz do posłuchania w zdecydowanie męskiej interpretacji.

Specjalny koncert promujący nową płytę odbędzie się 03 lutego w poznańskim Blue Note.

Od niedawnego powrotu na scenę Hot Water zdążyli zagrać już przed rockowymi legendami: Ten Years After we Wrocławiu, Vapors Of Morphine w Poznaniu, czy na festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku – na koncercie o tyle specjalnym, że transmitowanym live przez Radiową Trójkę.

Hot Water jeszcze przed premierą albumu zagra 15 stycznia 2017 na scenie plenerowej przed CK Zamek Poznań na głównych obchodach Finału WOŚP w Poznaniu oraz 20 stycznia w wyjątkowym, kameralnym, transmitowanym live koncercie wprost ze studia im. Komedy w poznańskim Radiu Merkury.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.