HURTS wracają do Polski! Zespół wystąpi podczas finału programu „Idol” !

Piąta edycja „Idola” zbliża się ku końcowi.  Już w środę 17 maja, dowiemy się, kto zostanie kolejnym Idolem. Mająca w Polsce liczne grono fanów grupa HURTS, która niedawno wydała nowy singiel „Beautiful Ones”, przyjedzie do naszego kraju specjalnie, by wykonać swój nowy utwór podczas wielkiego finału programu.

 

„Beautiful Ones” to utwór z mocnym przesłaniem. Jak mówią sami członkowie zespołu, ich piosenka jest „celebracją indywidualności”. Do piosenki został nakręcony teledysk, o którym jest równie głośno, co o samym utworze. Prowokujący i przejmujący klip do „Beautiful Ones”, którego pomysłodawcą jest wokalista zespołu, Theo Hutchcraft, porusza temat płynności płci, nienawiści i przemocy wobec osób LGBT. To historia, którą trzeba obejrzeć. Zaskakuje już od pierwszych sekund i trzyma w napięciu do samego końca.

Podczas ostatniego odcinka piątej edycji programu „Idol” wystąpi także Ania Dąbrowska, tegoroczna laureatka Fryderyka za „Dla naiwnych marzycieli” – najlepszy album pop.

HURTS zadebiutowali dziewięć lat temu przełomowym dla siebie singlem „Wonderful Life”, który utorował im drogę na międzynarodowe listy przebojów. Ich debiutancki album „Happiness” zdobył w Polsce status podwójnie Platynowej Płyty i pochodziły z niego takie hity jak „Stay”, „Sunday” czy „Better Than Love”.

 

Od czasu spektakularnego debiutu w 2010 roku, Theo Hutchcraft i Adam Anderson wydali dwa kolejne albumy – „Exile” w 2013 roku i „Surrender” w 2015 roku, z których pochodzą grane przez radia w całej Europie przeboje „Miracle” oraz „Some Kind of Heaven”. Zespół wielokrotnie odwiedzał Polskę, występując na festiwalach oraz galach telewizyjnych, a ich każdy przyjazd jest niemały wydarzeniem dla licznej grupy fanów w naszym kraju.

 

X