II Wałbrzyski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży
Foto:mat. prasowe

II Wałbrzyski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży

20 czerwca, kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego w Multimedialnej Filii Bibliotecznej zakończył się II Wałbrzyski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży.

DSCN8528

W tym roku wałbrzyscy uczniowie zmagali się z niełatwym tematem – „Marian Jachimowicz – pisarz, poeta, artysta”. Przeglądając nadesłane wiersze i opowiadania możemy uspokoić pana Jachimowicza – rosną już jego godni następcy. Wiele ze zgłoszonych do Przeglądu utworów prezentuje naprawdę wysoki poziom artystyczny, dlatego też dyrektor Biblioteki pod Atlantami, Renata Nowicka zapowiedziała już możliwości organizacji spotkań autorskich z odbierającymi publikacje ze swoimi utworami przyszłymi gwiazdami polskiej literatury, a nawet utworzenia dla nich pokojów pamięci, na wzór pokoju Mariana Jachimowicza.

Książki z utworami debiutantów: Mai Piotrzykowskiej, Kai Wiese, Mateusza Zduna, Lili Sopickiej, Martyny Boniowskiej, Krzysztofa Góry, Dominiki Bocheńskiej, Laury Tobolskiej, Natalii Dolaty, Anny Rogalskiej, Emilii Makowskiej, Damiana Bylickiego, Oliwii Radzkiej, Wiktorii Nowakowskiej, Dominiki Wanago i Anny Szczygieł dostępne będą w bibliotekach szkół, które brały udział w Przeglądzie, a także w Bibliotece pod Atlantami w Rynku i jej filiach.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: