Ultimate magazine theme for WordPress.

Irmina Trynkos – Polka, która podbija świat

Irmina Trynkos to polska wirtuozka skrzypiec, okrzyknięta przez zagraniczną prasę „jedną z najbardziej ekscytujących nowych solistów, którzy pojawili się na scenie muzycznej”.

0

Polska skrzypaczka Irmina Trynkos, okrzyknięta przez międzynarodową prasę za „jedną z najbardziej ekscytujących nowych solistów, którzy pojawili się na scenie muzycznej”, właśnie wydała kolejną płytę dla wytwórni Chandos. Na krążku znalazły się kompozycje Nimroda Borensteina nagrane wraz z Oxford Philharmonic Orchestra pod batutą ikony muzyki klasycznej Vladimira Ashkenazy’ego.

Najnowsza płyta Trynkos powstała, aby uczcić 80-te urodziny maestro Ashkenazy’ego i jako taka stała się przedmiotem wygórowanych oczekiwań. Prasa i publiczność na pewno się nie zawiodły – trzy najbardziej prestiżowe międzynarodowe magazyny muzyczne wyniosły płytę na sam piedestał. BBC Music Magazine wybrało ją na “Nagranie Miesiąca”, nagrodziło maksymalną ilością 5 gwiazdek i ogłosiło Irminę jako „fenomenalny talent” i “intensywną i charyzmatyczną nową gwiazdę”. Magazyn The Strad podziwia “równowagę (Trynkos), która nigdy nie słabnie i świetnie pasuje do jej poczucia władzy i pewności siebie”, a miesięcznik Gramophone uznał Irminę po prostu za “doskonałą”.

Trynkos jest pierwszym polskim solistą, który miał zaszczyt nagrywać wraz z Ashkenazy’m. Wybór z pewnością nie był przypadkowy. Trynkos posługuje się instrumentem z gracją i precyzją, odważnie i z właściwą sobie wirtuozerią wydobywając każdą nutę. Dzięki temu koncert skrzypcowy Borensteina brzmi na płycie niezwykle ekspresyjnie i lirycznie. Jest to propozycja zwłaszcza dla osób, które poszukują muzyki nowoczesnej, ale zarazem chwytającej za serce, z wyraźnie zaznaczoną rolą solisty i zrealizowanej na najwyższym światowym poziomie.

Artystka mimo młodego wieku wzbudza prawdziwe poruszenie w świecie muzyki klasycznej. Jest znana przede wszystkim z„intrygujących i elokwentnych interpretacji” i „inteligencji muzycznej i emocjonalnej głębi” oraz promowania muzyki nieznanej i zapomnianej. Występowała w prestiżowych salach koncertowych całego świata, a do największych sukcesów z pewnością można zaliczyć koncerty w Berlińskiej Filharmonii, Londyńskiej Wigmore Hall czy Southbank Centre, Toronto Centre for Arts w Kanadzie, Shanghai Oriental Art Center czy Guangzhou Opera House w Chinach oraz Concertgebouw w Amsterdamie, gdzie podczas debiutu otrzymała wręcz niespotykanych 6 owacji na stojąco.

Ogromne emocje wywołała premiera pierwszej płyty Trynkos. Artystka nagrała na niej wszystkie odnalezione po 100 latach utwory skrzypcowe zaginionego po wojnie kompozytora polsko-żydowskiego pochodzenia – Ignacego Waghaltera. Krążek został okrzyknięty bestsellerem roku i otrzymał prestiżową nagrodę “Supersonic Award”, przyznawaną przez magazyn Pizzicato. Od tamtej pory wykonania Trynkos goszczą regularnie w znanych stacjach radiowych i telewizyjnych, m.in. BBC,  Radio 4 Netherlands, Kol Ha Musica, Concertzender czy Radio New Zealand. Jej niedawny występ na żywo w telewizji BBC Xtra obejrzało ponad 36 mln ludzi.

Zapraszamy na:

– stronę internetową artystki:
www.irminatrynkos.com

– Facebookowy fanpage:
www.facebook.com/IrminaTrynkosViolinist

Płyta dostępna jest na iTunes:
https://itunes.apple.com/gb/album/nimrod-borenstein-violin-concerto-if-you-will-it-it/id1270938770