Jacek Kaczmarski. Wieczór z Bardami – II edycja. Gość specjalny Czerwony Tulipan

Jacek Kaczmarski. Wieczór z Bardami – II edycja. Gość specjalny Czerwony Tulipan

Jacek-Kaczmarski-Wieczór-z-BardamiPo ogromnym sukcesie pierwszego wydarzenia „Wieczór z Bardami”, impreza doczekała się drugiej edycji! 2 października o godzinie 19:00 Legnica zmieni się w najbardziej muzyczne miejsce w Polsce. W knajpianym klimacie, przy kuflu piwa, będzie można wejść do muzycznego „Wehikułu czasu”. Trzy lokalne kapele przygotowały specjalny program muzyczny poświęcony wybitnemu polskiemu poecie i pieśniarzowi, czyli Jackowi Kaczmarskiemu, którego pamięci poświęcamy jest kolejny „Wieczór z Bardami”. Na koncercie będziemy również wspominać innych polskich muzyków, których twórczość okazała się nieśmiertelna: Ryszarda Riedela, Annę Jantar, Marka Grechutę, Przemysława Gintrowskiego, oraz Krzysztofa Klenczona.

Gościem specjalnym imprezy będzie legenda polskiej poezji śpiewanej, Czerwony Tulipan, który wystąpi w czasie swojej wyjątkowej trasy koncertowej z okazji 30- lecia dziwności kapeli. Zespół dobrze wspomina zeszłoroczny występ, wspaniałą publikę, oraz popiera naszą działalność, dlatego z chęcią wystąpi dla Was na „Wieczorze z Bardami”.

Jako organizatorzy  dołożyliśmy wszelakich starań aby druga edycja imprezy, była jeszcze lepsza od poprzedniej. Również specjalnie wybrane zespoły, włożyły dużo wysiłku w przygotowanie oryginalnego programu wykorzystując maksymalnie swoje umiejętności i talent. Tym razem program w większości przygotowali inni lokalni muzycy. Na scenie będziemy mogli posłuchać aranżacji: The Tilles, OveRange, oraz projektu Anscario i przyjaciele. Zapraszam do zapoznania się z kapelami, które zaprezentują się na koncercie.

 

Czerwony Tulipan– to zespół obchodzący 30- lecie kariery muzycznej, który na trwałe zapisał się w historii polskiej sceny poezji śpiewanej. Magicznego klimatu podczas koncertów Czerwonego Tulipana nie da się opisać słowami. Kto był, ten wie i z pewnością wróci ponownie, kto jeszcze nie był, ten ma okazje nadrobić zaległości 2 października w Legnicy. Zapraszamy do obejrzenia bisu z ubiegłego roku.

Anscario i Przyjaciele – to projekt muzyczny Oskara Wawrzynowicza, znanego w naszym mieście muzyka, szczególnie w środowisku studenckim. Anscario jest człowiekiem o bardzo głębokiej wrażliwości, który dosłownie zaraża pozytywną energią podczas swoich występów. Jest artystą pełnym, sam komponuje, pisze teksty, śpiewa. Brzmienia Oskara są bardzo różnorodne, najczęściej jednak nawiązuje do reggae i poezji śpiewanej. Jednak specjalnie na „Wieczór z Bardami” wspólnie z przyjaciółmi przygotował projekt muzyczny, w którym usłyszymy oryginalne aranżacje, dzięki wsparciu dodatkowych muzyków i wokali. Anscario z pewnością i tym razem pozytywnie wszystkich zaskoczy.

Strona artysty na facebook (z dostępną muzyką)

OveRange – zespół zna każdy kto chociaż raz słyszał głos wokalistki – Kariny Magiery na ulicy NMP, barwna grupa muzyczna wykonująca różnorodną muzykę m.in. Rock , Pop , Alternative. Weterani naszych koncertów zawsze dają z siebie na scenie sto procent, co skutkuje brakiem miejsca pod sceną podczas ich występów. Oto zespół wykonujący utwór Jacka Kaczmarskiego. Niestety, film jest słabej jakości.

The Tiles – nasze największe muzyczne odkrycie tego roku. Wykonanie piosenki Dżemu „Sen o Wiktorii” przez wokalistę – Janka Niemyjskiego na ostatnim koncercie przyprawił o ciarki wszystkich obecnych w klubie Spiżarnia. Zespół typowo rockowy, każdy z pięciu członków The Tiles jest niezwykle utalentowany, razem tworzą perfekcyjny młody boysband!

Wstęp za okazaniem cegiełki, którą można nabyć w:

-Galerii Satyrykon (Legnica, Rynek 36)

-sklepie muzycznym IMM (Legnica, Wrocławska 52)

Ceny Cegiełek

-do 17 września 20 zł

-po 17 września 25 zł

-w dniu koncertu 30 zł.

 

Serdecznie Zapraszamy

 

Źródło: www.laikart.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Ostatnio dodane: