Jake Bugg wystąpi 13 sierpnia w warszawskim Palladium!
Foto:mat. prasowe

Jake Bugg wystąpi 13 sierpnia w warszawskim Palladium!

Z przyjemnością informujemy, że 13 sierpnia w Palladium w Warszawie wystąpi Jake Bugg! Brytyjski artysta promował będzie swój trzeci album, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec tego roku!jake bugg

„To przyszłość muzyki” – powiedział o twórczości Jake’a Bugga sam Noel Gallagher, a młodym muzykiem zachwycali się już m.in. Lily Allen, Elton John, Damon Albarn oraz muzycy Coldplay czy Snow Patrol. Przede wszystkim jednak ten 19-letni chłopak z gitarą podbił serca brytyjskiej publiczności. Jego wydana w październiku 2012 roku debiutancka płyta „Jake Bugg” od razu trafiła na pierwsze miejsce UK Album Chart. Wydaje się też, że od sensacyjnego debiutu Arctic Monkeys w 2005 roku, nie było na brytyjskiej scenie muzycznej nikogo, kto tak doskonale potrafiłby oddać nastroje młodego pokolenia.

Fenomen Jake’a polega jednak głównie na tym, że jego niezwykle szczere piosenki przemawiają nie tylko do nastolatków, ale też do ich rodziców. W swojej twórczości młody artysta składa swoisty hołd twórczości wszystkich wielkich z przeszłości – Dylanowi, The Beatles czy The Rolling Stones. „To jakby Dylan spotkał się z Arctic Monkeys” – mówi o muzyce Bugga Noel Gallagher. I chyba nie dałoby się znaleźć bardziej trafnego porównania.

Drugi album Jake’a Bugga ukazał się w 2013 i został wyprodukowany przez Ricka Rubina. Krążek „Shangri La” promowany był singlem „What Doesn’t Kill You”.

17 czerwca 2016 ukaże się trzecia płyta artysty, która promowana będzie trasą koncertową, w tym występem w Palladium. Z ulbumu „On My One” ujawniono dotąd dwie znakomite piosenki: utwór tytułowy oraz „Gimme The Love”.

Jake Bugg – On My One

Jake Bugg – Gimme The Love

Bilety na koncert Jake’a Bugga już w sprzedaży!

Bilety dostępne na eventim.pl

Więcej o Jake’u Buggu:
Oficjalna strona | Facebook | Twitter | YouTube | Google+ | Spotify

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: