Jarocin Festival 2016 już 7-9 lipca
Foto:jarocinfestiwal.pl

Jarocin Festival 2016 już 7-9 lipca

7 lipca 2016 rozpocznie się kolejna edycja Jarocin Festiwal, najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce. Zapowiadana trzydniowa impreza to duży krok w stronę standardu zachodnich festiwali ciężkiego brzmienia. Dotychczas ogłoszone gwiazdy line-up’u to m.in. zespoły: Slayer, Five Finger Death Punch, Farben Lehre oraz TSA.

Początki festiwalu w Jarocinie sięgają wczesnych lat 70., gdy impreza zadebiutowała jako lokalne wydarzenie, znane pod nazwą „Wielkopolskie Rytmy Młodych”. W trakcie kolejnych edycji legenda festiwalu rosła w siłę, a o Jarocinie zrobiło się głośno w całej Polsce, jak również za granicą. Przez wiele lat impreza uchodziła za największy festiwal muzyki młodzieżowej w państwach Bloku Wschodniego.

W okresie PRL festiwale jarocińskie stanowiły odskocznię od szarej, komunistycznej rzeczywistości oraz namiastkę wolności dla młodzieży, reprezentującej różne subkultury. Zdaniem wielu, idea festiwalu była w gruncie rzeczy swoistym wentylem bezpieczeństwa, kumulującym oraz rozładowującym negatywne emocje i agresję wynikającą z niezadowolenia młodych ludzi z ówczesnego systemu.

Bez względu na sposób, w jaki spoglądamy dziś na archiwalne edycje festiwalu, jedno nie podlega wątpliwości – to właśnie na jarocińskiej scenie pierwsze kroki w swojej karierze stawiały największe gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej. Dobre przyjęcie przez jarocińską publiczność było gwarantem późniejszego sukcesu i istotnie decydowało o dalszych muzycznych losach zespołu. Mając na uwadze znaczenie tego miejsca, do występów na deskach Jarocina artyści zawsze przywiązywali ogromną wagę. Wśród najbardziej znanych zespołów, które debiutowały na jarocińskiej scenie możemy wskazać formacje: T.Love, Dżem, TSA, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, Dezerter, Farben Lehre, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Hey, KAT, Moskwa oraz Defekt Muzgó.

Rok 2015 otworzył kolejny istotny rozdział w historii festiwalu w Jarocinie. Za sprawą nowego organizatora, agencji Prestige MJM, wydarzenie zyskało nie tylko większy teren festiwalowy, ale przede wszystkim rozbudowaną formułę, która spotkała się z dużym entuzjazmem publiczności. Niezwykle energetyczny występ My Riot, solidna dawka punkrocka zaserwowana festiwalowiczom przez zespół Big Cyc, porcja emocji sprzed lat podczas występu Nowych Sytuacji, świetny koncert Australijczyków z The Rumjacks oraz legendarny Peter Hook z utworami Joy Division to najważniejsze momenty Jarocin Festiwal 2015. Minionej odsłonie trzydniowej imprezy towarzyszył także ogólnopolski, kilkuetapowy przegląd Jarocińskich Rytmów Młodych oraz szereg wydarzeń towarzyszących, odbywających się w przestrzeni „Sceny Namiot” i w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka.

Slayer oraz Five Finger Death Punch to pierwsze zagraniczne gwiazdy Jarocin Festiwal 2016, które odbędzie się w dniach 7-9 lipca. Pierwsi reprezentanci polskiej sceny to z kolei formacje: TSA, Luxtorpeda, Farben Lehre oraz Oberschlesien. Najnowsza odsłona festiwalu będzie dużym krokiem w stronę standardu zachodnich festiwali mocnego rockowego i metalowego brzmienia. Już teraz można pokusić się o stwierdzenie, że – mimo niezwykle bogatej i długiej historii – zagranicznych gwiazd tego formatu dotąd w Jarocinie nie było!

Na chwilę obecną lista wykonawców jest następująca:
D.O.A.
Sweet Noise
Koniec Świata
Kabanos
Kobranocka
The Prodigy
Oberschleisen
Luxtorpeda
Farben Lehre
TSA
Five Finger Death Punch
Slayer

Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży 16 marca. Będą kosztować 179 zł.
Karnety na to wydarzenie można zakupić za pośrednictwem strony: bilety.imprezyprestige.com

Dzieci, które w dniu rozpoczęcia festiwalu nie ukończyły ósmego roku życia wchodzą na teren festiwalu za darmo – prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniego dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Osobom, które nie ukończyły 16. roku życia przysługuje karnet ulgowy. Zamówienia prosimy składać pod adresem ulgowy@imprezyprestige.com. Cena karnetu ulgowego wynosi 145 zł. Nie będzie możliwości kupna biletów ulgowych na poszczególne dni festiwalu.

Więcej informacji na jarocinfestiwal.pl.
Szczegółowy program tutaj.
Fanpage na facebooku.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: