„Jazz for Idiots” Maleńczuka zdobywa status Złotej Płyty!
Foto:mat. prasowe

„Jazz for Idiots” Maleńczuka zdobywa status Złotej Płyty!

Maciej Maleńczuk w wydaniu jazzowym? Ten fakt zadziwił wielu. Ale wielu też do siebie przekonał. Potwierdzeniem jest status Złotej Płyty, który właśnie zyskał album „Jazz for idiots”.

okładka_ mała

Maleńczuk na swoim koncie ma już wiele wyróżnień. Jednak niewielu wierzyło, że jazz dla idiotów powtórzy sukces swoich poprzedników. A jednak. Krążek „Jazz for Idiots” właśnie pokrył się Złotem!

Artysta w swoim życiu muzycznym wiele razy balansował między różnymi gatunkami. Grał muzykę punkową, rock, a później country i pop. Tym razem postanowił zmierzyć się ze swoim ukochanym jazzem, którego namiętnie słucha od dzieciństwa. Ciężka praca się opłaciła. Jazz, który zaproponował, jak go sam określa – jazz użytkowy – docenili nie tylko fani muzyka, ale również m.in. jazzowy magazyn JazzPress:

Maciej Maleńczuk, choć nie ucieka od artystycznej hiperbolizacji, swoją najnowszą płytą udowadnia, że jazz może być fajny, luźny, wieloodcieniowy (…) Jeżeli postać kontrowersyjnego Maleńczuka skłoni większą liczbę słuchaczy do sięgnięcia po jazz i, co ważne, z czasem mądrego lawirowania pośród jazzowej dżungli intelektualizmów wszelakich, to bardzo dobrze!

SC7_7628_prev

Jazz for Idiots to projekt Maleńczuka realizowany przy współpracy z muzykami cenionymi w polskiej, i nie tylko, branży fonograficznej: Przemek Sokół – trąbka, Darek Tarczewski – klawisze, Andrzej „Długi” Laskowski – bass, Tobias Haas – perkusja.

Album „Jazz for Idiots” to kompilacja standardów takich jak Devil Woman Charlesa Mingusa czy Mr Syms Johna Coltrane’a w nowym aranżu, utworów autorskich, np. Snobby Bobby, jak również starych melodii Maleńczuka jak Ach, proszę pani w nowej – jazzowej – odsłonie. Album jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty znajdą w nim też coś dla siebie.

Pobierz lub odsłuchaj „Jazz For Idiots”:
https://SonyMusicPoland.lnk.to/JazzForIdiots

Obejrzyj klip Tell Me That You Want Me:
http://vevo.ly/9mseTI

Obejrzyj klip Gekon:
http://vevo.ly/t7dacH

***

FB JFI: www.facebook.com/JFIMalenczuk/
FB Sony Music: https://www.facebook.com/sonymusicpoland/?fref=ts
Instagram: https://www.instagram.com/sonymusicpoland/?hl=pl
Twitter: https://twitter.com/sonymusicpl?lang=pl
WWW: http://www.sonymusic.pl/

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: