Jesienny krakowski Vinyl Swap w Galerii Bronowice już 2 października!  

 

Moda na winyle trwa w najlepsze. Czarne płyty wróciły do przemysłu filmowego i rozrywki telewizyjnej, pojawia się coraz więcej amatorów magicznego krążka. Już 2 października nadejdzie doskonała okazja do uzupełnienie płytoteki  – w samo południe w Galerii Bronowice wystartuje 5. giełda płyt winylowych, kompaktowych, taśm magnetofonowych, gramofonów i wszystkich innych urządzeń, służących do odtwarzania muzyki, także sprzętu vintage. Bezpłatne, specjalnie przygotowane stoiska czekać będą w godz. 12 – 18.00.

Niepotrzebne płyty, kasety czy szpule zalegają w szufladach i na półkach? A może na strychu kurzem obrasta gramofon po dziadkach? Są tacy, którzy chętnie je kupią lub wymienią na inne. A kolekcjonowanie winyli to nie musi być droga, ekskluzywna pasja. Popularne płyty kupimy za naprawdę niewielkie pieniądze. To także integracyjna, rodzinna przygoda.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich, którzy kochają muzykę. Z winylowego nośnika brzmi ona szlachetniej. Na naszej giełdzie można kupić, wymienić sprzedać czarne krążki, uzupełnić swoją kolekcję. Czekamy również na tych, którzy już nie wrócą do słuchania muzyki z gramofonu, a mają w swoich domach płyty czy gramofony. Na giełdzie można je będzie sprzedać – mówią Adrian Karpeta i Piotr Bukartyk z Non Stop Music, współorganizatorzy giełdy Vinyl Swap. I dodają: – Na giełdę zapraszamy całe rodziny. Często widzimy takie sceny, że tata kupuje dziecku bajkę na winylu, żonie – płytę Stinga, a dla siebie jakąś Metallicę. I jeszcze bierze Mieczysława Fogga czy Annę German na prezent dla cioci.

  1. Vinyl Swap w Galerii Bronowice to również muzyka na żywo. 2 października grać tu będzie Wide World of Music Duo w składzie Andrzej Trefon – gitara i Jan Cichy – bass. To

 

 

 

znakomici muzycy, współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami i zespołami. Fani czarnych krążków muszą wiedzieć, że obaj panowie brali udział w nagraniu kultowej już płyty „Music For My Friends” Big Bandu Katowice, która ukazała się w serii Polish Jazz. Jeśli ktoś ma egzemplarze tego bardzo poszukiwanego dziś winyla, można poprosić o autografy!

 

Vinyl Swap to kolejna już akcja Galerii Bronowice kierowana do osób mających swoją pasję. Hasło: „Miejsce na Twój Czas” zobowiązuje nas do tego, by oferować odwiedzającym coś więcej, niż tylko zakupy. Różnorodne udogodnienia, propozycja kulturalna, rozrywkowa czy sportowa tworzą jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań. Galeria Bronowice to miejsce tworzone przez ludzi i dla ludzi, gdzie miło mogą spędzić czas różne grupy społeczne, czerpiąc z niezwykle bogatej oferty rozrywkowej i pozahandlowej – mówi Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice.

Na giełdę Vinyl Swap do Galerii Bronowice można przyjść w godzinach 12.00 – 18.00. Wstęp jest wolny – zarówno dla odwiedzających, jak i wystawiających. Stoiska staną na parterze centrum handlowego, w pobliżu Strefy Relaksu. Można też będzie sprawdzić stan techniczny płyt – sprzęt niezbędny do odsłuchu zapewni salon Saturn.

 

Udział w giełdzie zapowiedziało kilkudziesięciu profesjonalnych wystawców, którzy przywiozą kilkanaście tysięcy płyt. Będą winylomaniacy z całej Polski oraz z Czech.

 

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny! VINYL SWAP – 02.10.2016, godz. 12-18.00

 

więcej informacji na: www.galeriabronowice.pl

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)