Ultimate magazine theme for WordPress.

JIM JAMES prezentuje premierowy utwór z „Tribute To 2”!

Jim James zaprezentował swoją wersję utworu Abbey Lincoln „The World Is Falling Down”

„Mimo, że ta kompozycja ukazała się w 1991 r. to dzisiaj wydaje się być nadal aktualna. Wiele osób obecnie ma poczucie, że świat się rozpada, że pewne siły starają się nas podzielić. Ten utwór bardzo głęboko zapadł mi w pamięć. Słychać w nim dużo bólu, ale pojawia się też nadzieja. Pozwala nam sobie uświadomić, że potrzebujemy się nawzajem wspierać w czasach kryzysu” – mówi Jim.

Kompozycja „The World Is Falling Down” zwiastuje najnowsze wydawnictwo artysty “Tribute To 2”. Płyta trafi do sprzedaży 8 grudnia nakładem wytwórni ATO Records. Na krążku znajdziemy nowe interpretacje utworów takich artystów jak Ray Noble i Al Bowlly („Midnight, the Stars and You”„Love is the Sweetest Thing”), Bob Dylan, Willie Nelson, Sonny & Cher, Emerson, Lake & Palmer, Abbey Lincoln oraz Diane Izzo.

W odróżnieniu od EP-ki „Tribute To” z utworami George’a Harrisona i the Beatles, która została zarejestrowana na prawdziwej taśmie w parę dni po śmierci Harrisona,  „Tribute To 2”  powstał w ciągu roku w różnych miejscach, przy użyciu różnego sprzętu i instrumentów.

8 grudnia ukaże się również reedycja „Tribute To”  z 2009 r. w nowej szacie graficznej i jednym dodatkowym coverem Boba Dylana „If Not For You”.