Ultimate magazine theme for WordPress.

JIM JAMES ZAPOWIADA „TRIBUTE TO 2”2 min read

0

Po wydaniu politycznie zaangażowanego solowego albumu „Enternally Even” w 2016 r., lider My Morning Jacket – Jim James powraca z nowym krążkiem. „Tribute To 2” to kolekcja coverów rozbrzmiewających z nadzieją. Płyta trafi do sprzedaży 8 grudnia nakładem wytwórni ATO Records.

Na krążku znajdziemy nowe interpretacje utworów takich artystów, jak Ray Noble i Al Bowlly („Midnight, the Stars and You”„Love is the Sweetest Thing”), Bob Dylan, Willie Nelson, Sonny & Cher, Emerson, Lake & Palmer, Abbey Lincoln oraz Diane Izzo.

“Utwory zebrane na płycie to jedne z moich ulubionych coverów. Nagrywając je, poszukiwałem spokoju, chciałem wywołać uśmiech na swojej twarzy. Mam nadzieję, że inni będą mogli się do tego odnieść i odnajdą w nich nadzieję i komfort w tych trudnych czasach” – mówi James.

„I Just Wasn’t Make for These Times”, autorstwa Briana Wilsona i Tony’ego Ashera, to pierwszy zwiastun tego wydawnictwa. Utworu the Beach Boys w nowej aranżacji muzycznej można posłuchać tutaj.

W odróżnieniu od EP-ki „Tribute To” z utworami George’a Harrisona i the Beatles, która została zarejestrowana na prawdziwej taśmie w parę dni po śmierci Harrisona,  „Tribute To 2”  powstał w ciągu roku w różnych miejscach, przy użyciu różnego sprzętu i instrumentów.

Tracklista:

 1. I Just Wasn’t Made for These Times —- by The Beach Boys
 2. Baby Don’t Go —- by Sonny & Cher
 3. Wild Honey —- by Diane Izzo
 4. Midnight, the Stars and You —- by Ray Noble & Al Bowlly
 5. Crying in the Chapel —- by The Orioles
 6. Funny How Time Slips Away —- by Willie Nelson
 7. Love is the Sweetest Thing —- by Ray Noble & Al Bowlly
 8. I’ll Be Your Baby Tonight —- by Bob Dylan
 9. Lucky Man —- by Emerson, Lake & Palmer
 10. The World is Falling Down —- by Abbey Lincoln
 11. Blue Skies —- by Irving Berlin