Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

Jimi Hendrix – Both Sides of the Sky – nowy album wirtuoza gitary (premiera: 9 marca 2018)

Experience Hendrix / Legacy Recordings / Sony Music z dumą zapowiadają premierę nowego albumu Jimi’ego Hendrixa zatytułowanego „Both Sides of the Sky.” Na płycie znalazło się trzynaście utworów nagranych w latach 1968-1970, z których dziesięć nigdy wcześniej nie było publikowanych!
 
W pracach nad tym wydawnictwem brali udział m.in.: Stephen Stills, Johnny Winter, Lonnie Youngblood, oraz Billy Cox i Buddy Miles z grupy Band Of Gypsys.
 
„Prawdziwym domem Jimiego było studio” – powiedział producent albumu Eddie Kramer. „Tam powstawała muzyka i tworzyła się magia. Uwielbiał nagrywanie, a dla mnie był to zaszczyt i wielka przyjemność być częścią tego wszystkiego, zarówno wtedy, jak i teraz.”
 
„Od 1997 roku, kiedy zaczęliśmy odświeżanie katalogu Hendrixa, naszym celem jest prezentowanie jego fanom nagrań w najlepszej jakości” – powiedział drugi producent płyty John McDermott.  „Chcemy też tworzyć albumy, które będą prezentowały jego niezwykłą muzykę we właściwym kontekście.”
 
„Both Sides of the Sky” to kolejna odsłona trylogii, której poprzednie części to wydany w 2013 roku albumu „People, Hell and Angels” oraz opublikowany w 2010 roku „Valleys of Neptune.”
 
Jimi Hendrix zmarł 18 września 1970 roku. Za życia wydał cztery albumy, ale jego działalność studyjna i koncertowa była tak intensywna, że na pośmiertną dyskografię artysty składa się kilkadziesiąt albumów studyjnych, koncertowych i składanek.
Both Sides of the Sky
1)    Mannish Boy*
2)    Lover Man*
3)    Hear My Train A Comin’*
4)    Stepping Stone*
5)    $20 Fine*
6)    Power Of Soul
7)    Jungle*
8)    Things I Used to Do
9)    Georgia Blues
10)  Sweet Angel*
11)  Woodstock*
12)  Send My Love To Linda*
13)  Cherokee Mist*
* wcześniej niewydane nagranie
X