Jutro w Bibliotece i Galerii Pod Atlantami

Jutro w Bibliotece i Galerii Pod Atlantami

8 czerwca o godz.17:00 w Galerii pod Atlantami odbędzie się wernisaż wystawy Takisa Makandasisa, z okazji 45 lat pracy artystycznej.

Zaproszenie - Takis Makandasis

Obraz Takisa Makandasisa

Takis Makandais urodził się w 1953 roku. Jest rodowitym wałbrzyszaninem, pochodzącym z greckiej rodziny.

Jego pasją jest malarstwo; przygodę z nim rozpoczął już w 1966 roku. Najchętniej maluje pejzaże oraz architekturę. Od 1977 roku należy do Stowarzyszenia Plastyków w Wałbrzychu, od 1999 roku do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu, a od 2001 roku do Związku Artystów Greckich w Atenach.

Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Przez wiele lat prowadził Społeczną Pracownię Plastyczną dla Dzieci, gdzie starał się przekazać im wszystkie tajniki malarstwa. Jest z pochodzenia Grekiem, dlatego reprezentuje również towarzystwo Greków w Polsce.

Takis Makandasis jest laureatem wielu nagród, m.in. Specjalnej Nagrody Prezydenta Miasta Warszawy i Miasta Wałbrzycha. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i trzykrotnym stypendystą Rady Miasta Wałbrzycha. Został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha. Na swoim koncie ma 140 wystaw, a jego prace odnosiły sukcesy na wielu wystawach w Europie, Azji i Ameryce.

8 czerwca 2016r. o godz. 16:00 Biblioteka pod Atlantami, w ramach Spotkań z Regionem, zaprasza na kolejny wykład multimedialny Iwony Czech – znanej miłośniczki historii i tradycji uzdrowiska Szczawno Zdrój. Bohaterami wykładu będą Carl i Gerhart Hauptman – szczawieńskie pomniki pamięci.

Plakat - Iwona Czech

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: