KALEO – „A/B”
Foto:mat. prasowe

KALEO – „A/B”

Drugi studyjny album islandzkiej formacji Kaleo, której muzyka to połączenie indie popu, folku, rocka i bluesa. Album „A/B” zawiera szeroko już znane piosenki „All The Pretty Girls” oraz „Way Down We Go”.

KALEO_AB_FinalCover copy

Utwory na album Islandczycy nagrali w Nashville ze słynnym producentem Jacquire’em Kingiem (m.in. Kings Of Leon), przy wsparciu Mike’a Crosseya i Arnara Guðjónssona. Wydawnictwo zawiera bardzo udane single „Way Down We Go”, „No Good” i „All The Pretty Girls”. Pierwszy z wymienionych wciąż nieźle sobie radzi w amerykańskim Alternative Radio i innych rozgłośniach z muzyką alternatywną, wspina się w notowaniu aplikacji Shazam, a w serwisie Spotify przesłuchało piosenkę już ponad 16 mln użytkowników. W Wielkiej Brytanii utwór dotarł do trzeciego miejsca listy Shazam.

To nie wszystkie osiągnięcia Islandczyków. „Way Down We Go” wykorzystano w popularnych serialach „Orange Is The New Black” i „Suits”. Można go też usłyszeć w popularnej grze wideo „FIFA 16”. Do piosenki powstał teledysk, który można zobaczyć tu:

Singlowa kompozycja „No Good” także dobrze radzi sobie na listach. W USA jest Top 20 listy Active Rock outlets oraz w Top 15 notowania w Kanadzie. Także do tego utworu zrealizowano wideoklip, za który odpowiada Hörður Freyr Brynjarsson. Jest on do obejrzenia na tej stronie:

Warto przypomnieć, że piosenka znalazła się na soundtracku do popularnego serialu stacji HBO „Vinyl”, którego jednym z twórców jest Martin Scorsese. Kaleo wykonał ją na żywo w słynnym telewizyjnym show Conana O’Briena.

„All The Pretty Girls” był pierwszym singlem Kaleo wydanym w USA. Świetnie sobie radzi w radiowej sieci SiriusXM. Teledysk do piosenki – https://www.youtube.com/watch?v=FNwgOkl5nRY – obejrzało już ponad 3 mln widzów, zaś w streamie w serwisie Spotify w USA przesłuchano utwór ponad 21 mln razy.

Ostatnią ujawnioną przed premierą albumu kompozycją, była „Vor í Vaglaskógi”. Powstał do niej wideoklip, który stworzyli Hörður Freyr Brynjarsson i Baldvin Vernharðsson.
Jest on wypełniony zapierającymi dech w piersiach ujęciami islandzkiej przyrody. Można to sprawdzić tutaj:

 

Warto wspomnieć, że prestiżowy magazyn „Rolling Stone” zaliczył Kaleo do grona „10 artystów, których trzeba poznać”.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: