Kayah wystąpi na gali zamknięcia festiwalu Polska Eire w Dublinie już 22 maja! Będzie to specjalny, wspólny koncert z jednym z najbardziej znanych irlandzkich zespołów folkowych – Kíla.

Zespół Kíla ma długą tradycję kolaboracji z muzykami z całego świata. W 2005 roku nagrali album z japońskimi muzykami Oki. Występowali na scenie wspólnie z Dobetem Gnahoré z Wybrzeża Kości Słoniowej, Zakirem Hussainem z Indii, czy Hiroshim Yamaguchi nazywanym japońskim Brucem Springsteenem. Album z remixami utworów Kíla ukazał się w Japonii z wersjami takich artystów jak Sakana, hard-rockowych Zoobombs, czy OLAibi. Współpracowali z zespołem U2 przy singlu „The Ballad of Ronnie Drew”, który znajdował się w czołówce irlandzkich list przebojów przez 3 tygodnie.

Kayah & Kíla – Together in Dublin
Data: 22.05.2016
Godzina: 19:00
Miejsce: 58-59 Thomas Street, Dublin

Szczegóły koncertu i informacja o biletach:
http://polskaeirefestival.org/events/kayah-kila/

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)