KINGS OF LEON powraca z nową płytą! Premiera ‚WALLS’ już 14 października!
Foto: Jimmy Marble (mat. prasowe)

KINGS OF LEON powraca z nową płytą! Premiera ‚WALLS’ już 14 października!

THE WALLS COME DOWN…
KINGS OF LEON ogłasza premierę siódmego albumu studyjnego “WALLS”! Płyta trafi do sprzedaży 14 października!

Jedna z najpopularniejszych grup rockowych – KINGS OF LEON powraca z nową płytą!

KOL-WALLS-Band2 small„WALLS” to tytuł siódmego albumu studyjnego. Jego premiera zaplanowana jest na 14 października nakładem RCA Records. Nagrania odbyły się w studio w Los Angeles przy współpracy ze słynnym producentem Markusem Dravs (Arcade Fire, Coldplay, Florence + the Machine).

Płyta „WALLS” zawierać będzie 10 nowych piosenek. Ukazuje się po trzech latach od nominowanego do nagrody Grammy krążka „Mechanical Bull”. Zespół od kilku dni publikował na swoich profilach społecznościowych filmiki i posty zapowiadające premierę (zobacz TUTAJ).

W jednym z nich, wokalista zespołu, Caleb Followill uchyla rąbka tajemnicy i daje tajemniczą zapowiedź tego, co znajdzie się na płycie, mówiąc: „…the walls come down.” („ściany opadają”). W warstwie tekstowej, album ma opowiadać osobiste historie członków zespołu, które według Q Magazine „wywołują gęsią skórkę” i „warto na nie czekać”.

Kings of Leon zawita niedługo do Polski! Już 8 września wystąpi na koncercie w Tauron Arenie w Krakowie (bilety do nabycia TUTAJ). Polscy fani prawdopodobnie jako pierwsi na świecie będą mieli okazję usłyszeć nowy materiał na żywo.

Tracklista “WALLS”:
1. Waste A Moment
2. Reverend
3. Around The World
4. Find Me
5. Over
6. Muchacho
7. Conversation Piece
8. Eyes On You
9. Wild
10. WALLS

***

Zespół Kings of Leon to rodzinny, pochodzący z Nashville kwartet (trzech braci i kuzyn): Caleb, Nathan, Jared i Matthew. Zadebiutowali w 2003 r. Mają na koncie ponad 18 mln sprzedanych płyt, siedem nominacji i 3 nagrody Grammy, a ich ostatni w dyskografii longplay „Mechanical Bull” wydany jesienią 2013 roku pokrył się w Polsce złotem.

Więcej informacji o Kings of Leon:
Oficjalna strona
| FacebookTwitter |  YouTube/VEVO

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: