W piątek, 14 października o godzinie 19:00 Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza do Sali Koncertowej CKK Jordanki w Toruniu na koncert z największymi przebojami zespołu De Mono w symfonicznych aranżacjach. Wyjątkowość tego projektu potwierdzają liczne recenzje dziennikarzy i krytyków, m.in. Zbigniewa Zeglera – poprzedniego szefa redakcji muzycznej Programu I Polskiego Radia:

„Aranżacje czerpiące z największych dzieł muzyki filmowej i klasycznej nie są zderzone z kompozycjami De Mono, lecz naturalnie się z nimi przenikają. To z pewnością największe, miłe zaskoczenie w kategorii „muzyka rozrywkowa z orkiestrą” w 2014 roku!”

De Mono gra na scenie niezmiennie od 27 lat. Utwory takie jak „Statki na niebie”, „Kochać inaczej”, „Moje miasto nocą” czy „Znów jesteś ze mną” zna i śpiewa cała Polska. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt i wiele nagród. Niezrównany aranżer i interpretator Jacek Piskorz po raz kolejny udowodni jak znakomicie można opracować lubiane i popularne utwory. I mimo, że gwiazdami na tym koncercie będą muzycy zespołu De Mono z charyzmatycznym wokalem Andrzeja Krzywego na czele, to na czoło często wysuwa się właśnie orkiestra i jej symfoniczna odsłona. Będzie można usłyszeć dobrze znane utwory zespołu w wersjach, które przeniosą nas w inny wymiar i klimat muzyki. Nie zabraknie tu wielu ciekawych brzmień a teksty piosenek poruszą jak zawsze. To będzie coś zupełnie nowego, czego w Toruniu jeszcze nie było!

Wystąpią:

Zespół De Mono  w składzie:
Andrzej Krzywy /wokal/
Piotr Kubiaczyk /gitara basowa/
Paweł Pełczyński  /saksofon/
Paweł Dampc /instrumenty klawiszowe/
Tomasz Banaś /gitara/
Zdzisław Zioło /gitara/
Marcin Korbacz /perkusja/

Jacek Piskorz /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie: utwory zespołu De Mono w symfonicznych aranżacjach.

Piątek, 14 października, godz.: 19:00
Sala Koncertowa CKK Jordanki, Toruń
Bilety: od 69 zł

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)