Koncert Kameralny Kwartetu DAISY – 11 marca w Filharmonii Sudeckiej
Foto:www.facebook.com/FilharmoniaSudecka

Koncert Kameralny Kwartetu DAISY – 11 marca w Filharmonii Sudeckiej

Filharmonia Sudecka zaprasza na koncert kameralny Kwartetu Smyczkowego DAISY, który odbędzie się 11 marca o godzinie 19:00 .

Pierwszą część koncertu Kwartetu Smyczkowego DAISY wypełni kameralistyka Edvarda Griega. Jako pierwsza zabrzmi opracowana na smyczki niezwykłej urody druga z „Dwóch elegijnych melodii” zatytułowana „Last Spring” – „Varen” (inspirowane poezją A.O.Vinje,1880). Dalej kwartet smyczkowy nr 1 g-mol (1877/8), który jest jedym z najbardziej oryginalanych dzieł norweskiego kompozytora i stanowi niezaprzeczalną inspirację dla muzyki kameralnej końca XIX stulecia (Brahmsa, Czajkowskiego, Borodina i Dvoraka). Język muzyczny Griega, nowatorski, łączący elementy norweskiej muzyki ludowej z różnorodnymi środkami harmonicznymi osiąga tu unikalne brzmienie, niemal orkiestrowe. Po studiach w Lipsku u Mendelsona i Schumana Grieg wypracował swój własny niepowtarzalny muzyczny głos określany często jako synteza trzech elementów narodowego, ogólnoludzkiego i indywidualnego.

Część drugą koncertu stanowi szeroki wybór standardów scen Broadway’u. Przyjemność słuchania znanych tematów G. Gershwina czy A.L.Webbera powiększa obecność tych, które są nam szczególnie bliskie. „Music of the night”, „Memory”, obok „The man I love” czy „Embraceable You”.

Kwartet Daisy powstał w 2011 roku. Jednym z pomysłodawców utworzenia kwartetu pod tą nazwą był Józef Wilkomirski. Główną ideą przyświecającą Zespołowi było propagowanie działalności samej Księżnej Daisy. W początkowym okresie swojej działalności Kwartet współpracował z Fundacją im. Księżnej Daisy. Owocem tej współpracy był szereg koncertów na terenie Wałbrzycha i Zamku Książ. Kwartet występował z programem klasycznym i rozrywkowym. Dzisiejszy koncert jest swoistym przekrojem repertuaru wykonywanego przez Kwartet. W skład Kwartetu Daisy wchodzą muzycy na co dzień grający w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Kwartet smyczkowy „DAISY”
Katarzyna Góral–Szewczyk – pierwsze skrzypce
Anna Hajok – drugie skrzypce
Agnieszka Szlędak – altówka
Bartosz Wawrzkowicz – wiolonczela

Szczegółowy program koncertu dostępny tutaj.

Źródło: materiały prasowe

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: