Koncert Marii Peszek w Wałbrzychu!
Foto:mat. prasowe

Koncert Marii Peszek w Wałbrzychu!

Koncert Marii Peszek – KARABIN

koncert Marii Peszek plakat strona

Maria Peszek w Wałbrzychu. Niesamowity koncert charyzmatycznej artystki. 20 maja, godz.19.00. Zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury na terenie Starej Kopalni.

Nowa płyta zatytułowana KARABIN ukazała się 26 lutego 2016 roku. To jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.
Maria Peszek:Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna, a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. KARABIN to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa”.

Bilety: do 30 kwietnia – 70 zł, od 1 maja – 80 zł do nabycia w WOK przy ul. Wysockiego 29 oraz na www.ebilet.pl.

Więcej o Marii Peszek:
Oficjalna strona | Facebook | YouTube

Źródło: mat. prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: