Koncertu zespołu Mikrobi.t w Bydgoszczy!

Koncertu zespołu Mikrobi.t w Bydgoszczy!

Koncertu zespołu Mikrobi.t w bydgoskim klubie Mózg. Koncert zorganizowano w ramach festiwalu Animocje.

W dniach 18–24 kwietnia Bydgoszcz wypełni się animacją. Powodem takiej sytuacji będzie odbywający się w tych dniach 6. Festiwal Filmów Animowanych Animocje. Wśród festiwalowych miejsc wymienić należyMiejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Kino Orzeł oraz dwa festiwalowe kluby: Strefa oraz MÓZG. W tym ostatnim, w sobotę, 23 kwietnia odbędzie się festiwalowe afterparty, na które serdecznie Was zapraszamy. Tego wieczoru zagrają dla Was dwa żywe składy parające się szeroko pojęta muzyką elektroniczną oraz mieszkający i regularnie grający w Londynie dj, który zadba o solidną, afterkową rozgrzewkę. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy podczas Animocji ograniczyli się wyłącznie do muzyki. O jej animowaną, wizualną oprawę z najwyższej półki zadba vj’ski duet z Poznania.
Sprawdźcie, kogo udało nam się dla Was zabookować:

Lara Snow (Tel Awiw / Izrael)
Lara Snow jest electro-popową artystką z Tel Awiwu, która w zeszłym roku wypuściła swoją pierwszą EP-kę „We Are Animals” – będącą jej kolaboracją z producentem znanym, jako Safra oraz jej stałym współpracownikiem Jonatanem Harpakiem, który towarzyszy jej również na scenie podczas występów.
Pierwszy singiel, do którego powstał również oficjalny wideoklip zatytułowany „I Like Snow”, ujrzał światło dzienne na jednej z głównych, izraelskich stronach informacyjnych ynet i zebrał wiele znakomitych recenzji w branżowych magazynach muzycznych.
Drugi singiel – „Creatures Of The Night” trafił na playlistę jednej z największych stacji radiowych w Izraelu – Galgalatz, a także został wybrany „piosenką tygodnia” w Radio Masr (FM 88.7) راديو مصر. Numer trafił też na składankę BMP College zatytułowaną „Future Sound of Israel”.
Występy Lary Snow to mieszanka cyfrowych i analogowych dźwięków naturalnie przeplatających się, tworzących jedną, spójną całość. Wszyscy, którzy widzieli ten duet na scenie wiedzą, że Lara i Jonatan dają z siebie wszystko, tworząc prawdziwy, energetyczny life show.

MIKROBI.T (Poznań / PL)
To trio poszukujące nowych form wyrazu na styku brzmień muzyki elektronicznej oraz improwizowanej.
Na drugiej płycie zatytułowanej „Organic Drones” zespół jeszcze bardziej niż na debiucie otwiera się na wszelkie style muzyczne, nie bojąc się inspiracji duńskim minimalem czy berlińskim techno. Nowe utwory stanowią swoistą konstelację przestrzennych impresji przechodzących płynnie od minimalnych form, poprzez pulsującą improwizację, do dzikiego elektronicznego wrzasku. Szorstki i zarazem eteryczny saksofon barytonowy fenomenalnie wtapia się w syntezatorowe i basowe brzmienia osadzone na pulsujących bitach, co jest idealnym punktem wyjścia do ponownej reinterpretacji materiału na żywo.
Mikrobi.T tworzą: Michał Biel (saksofon barytonowy / fx space), Andrzej Szawara (moog / syntezator / looper / gitara) oraz Daniel Karpiński (perkusja, electro beat). Do Bydgoszczy przyjadą ze swym najnowszym materiałem ze wspomnianego krążka „Organic Drones”.
www.mikrobitband.com

Dj #Kozber (London / UK)
Od ponad 16 lat związany z muzyczną sceną elektroniczną. Od końca lat 90. regularnie gra, jako dj, a od ponad 8 lat produkuje muzykę dance, downtempo, głownie: house, deep house techno, electronic, break, leftfield. Zajmuje się też post produkcją i masteringiem. Ostatnio można go często usłyszeć w autorskiej audycji Little Beat Different w the docks studio radio.
Inspiracje czerpie z muzyki poważnej. A to za sprawą gruntownej edukacji muzycznej, jaką przeszedł w okresie szkolnym. Jego twórczość oscyluje między funkiem, jazzem, ambientem i elektroniką i dance.
W Londynie ma własne studio, w którym od 2006 roku produkuje i masteruje muzykę. Kolaboruje z producentami z całego świata. Owocem tej kolaboracji jest szereg singli dla np. Soundbar Records, Cartulis Music,Love Sexy Records, Release/Sustain, REfINE Music oraz muzyczna współpraca z oddanym Rico Casazza, remiksy oraz projekt Bona S Forsa, który już niebawem ujrzy światło dzienne.
Od ponad dwóch lat Kozber działa w kolektywie i wytwórni Little Beat Different, w ramach której organizuje imprezy i wydaje winyle z muzyką od disco funk, po surowe nu house /techno.

VJ’s: Karolina Jacewicz + Mateusz Kędzierski ( STOdrzwi / Poznań / PL)
O oprawę wizualną zadba duet artystów o bogatym dorobku w zakresie animacji, multimediów i szeroko pojętego stage designu.
Karolina jest absolwentką animacji na poznańskim UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji często łączone z szeroko pojętymi multimediami. Zadebiutowała animacją „a.e.i.o.u” w 2008 na wystawie w Gallery Mittwoch w Berlinie. Autorka kilkunastu wielkoformatowych projekcji multimedialnych w różnych przestrzeniach miejskich m.in na festiwalu Urban Affairs w Berlinie i Outer Spaces w Poznaniu. Jest współautorką scenografii multimedialnej do „Walkirii” Wagnera w operze w Oviedo (Hiszpania) i Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Razem z Kubą Janickim, Markiem Pospieszalskim, Bartkiem Chmarą i Tomkiem Sroczyńskim współtworzy audiowizualny projekt jazzowy Tirvyous Wagon. Odpowiada za oprawę wizualną trasy koncertowej Mister D a jej klip do utworu Zabrockiego „Herbu warkoczyk” został nominowany do nagrody YACHA oraz nagrody głównej na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA.

Mateusz z kolei wywodzi się ze znanego poznańskiego kolektywu vj’skiegoSTOdrzwi, gdzie razem z Dawidem Słowińskim realizują skomplikowaną, wieloelementową oprawę wydarzeń w zakresie muzyki elektronicznej, posiłkując się nowymi mediami i technikami opartymi na sztuce mappingu.
Ich realizacje to audiowizualny spektakl, gra kompozycji form zarówno fizycznych jak i projekcyjnych oraz światła.
Współtworzył oprawę wizualną między innymi dla takich artystów jak Oscar Mulero (oficial), Neel, Headless Horseman, FJAAK, T47, Kangding Ray,SHXCXCHCXSH, Sawlin, Milton Bradley, Locked groove, Clint Stewart,Eomac, Dustin Zahn, Inigo Kennedy, DOC SCOTT, Jonas Kopp.
Pomimo szerokiego spektrum zainteresowań i różnych kierunków w zakresie multimediów, oboje łączy przede wszystkim zamiłowanie do stanowczych uderzeń światłem, których na pewno nie zabraknie.

*********************************************************************************************

ANIMOCJE afterparty
23 kwietnia 2016 / MÓZG
Start: godz. 23.00 / Koniec: ???
Wjazd: 10 zł (dla posiadaczy karnetów na festiwal Animocje – WSTĘP WOLNY!)

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: