Ultimate magazine theme for WordPress.

Koszmarny WOK, czyli wernisaż Bogdana Łobosa pt. „Koszmary” w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury

Koszmarny WOK

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż Bogdana Łobosa „Koszmary”. 3 czerwca, godz. 18.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni, ul. Wysockiego 29.

Bogdan Łobos od urodzenia mieszka w Wałbrzychu. Tutaj uczęszczał do szkół, z wykształcenia jest Technikiem Mechanikiem. Przez kilkanaście lat pracował w jednej z wałbrzyskich kopalń. Po ich likwidacji imał się różnych zawodów. Twórczością plastyczną zajmuje się od najmłodszych lat, jest samoukiem. Stosuje różne techniki: malarstwo olejne, pastele, rysunek ołówkiem.

Ma na swoim koncie jedną wystawę indywidualną w wałbrzyskiej ,,Galerii na piętrze” i udział w jednej zbiorowej.  W latach 80-tych jego rysunki ukazywały się w fanzinach miłośników fantastyki i heavy metalu. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w: Kanadzie, Irlandii i w Niemczech. Nie ukrywa, że fascynuje się twórczością takich mistrzów, jak: Beksiński, Dali, Giger i im podobni. W swoich obrazkach przedstawia fantastyczne i surrealistyczne wizje ocierające się o senny koszmar.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.