Dwa kraje – jedna kultura
Foto:mat. prasowe

Dwa kraje – jedna kultura

Dwa kraje jedna kultura podpisywanie umowy
Umowę o dalszej współpracy podpisali: Miroslav Franc, dyrektor Adalbertinum w Hradec Králové oraz Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK (fot. mat. prasowe)

Dwa kraje – jedna kultura

Nowy projekt kulturalny Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i ośrodka kultury Adalbertinum w Hradec Králové. Tym razem obie instytucje mierzą bardzo wysoko. Ubiegają się o około 120 tys. euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Interreg V-A.

[su_quote cite=”mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury”]To efekt dobrej współpracy z naszym czeskim partnerem. Wspólnie ubiegamy się o dofinansowanie dwuletnich działań. Będą to nie tylko wydarzenia kulturalne, powstanie polsko-czeski kulturalny portal, zorganizujemy konferencję „Działalność kulturalna w regionie przygranicznym”[/su_quote]

Jest o czym rozmawiać. Obie instytucje współpracują od 2011 roku. Zostały wyróżnione przez Ambasador Polski w Republice Czeskiej.

Portal umożliwi instytucjom kultury z obszaru pogranicza wyszukanie partnera, do międzynarodowej współpracy. Będzie również dwujęzyczną bazą informacji o planowanych i trwających wydarzeniach kulturalnych na całym pograniczu.

W ramach projektu ośrodki kultury chcą zorganizować dziewięć wydarzeń kulturalnych, m.in.: festiwale tańca, folkloru i jazzu.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: