Krzysztof Cugowski, Aleksandra Kurzak – Dwa żywioły, Nadzwyczajny Koncert w Hali Stulecia, 27.09.2015

Krzysztof Cugowski, Aleksandra Kurzak – Dwa żywioły, Nadzwyczajny Koncert w Hali Stulecia, 27.09.2015

W obiektach Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu trwają ostatnie przygotowania do niedzielnego widowiska muzycznego „Dwa żywioły”. To projekt Filharmonii Sudeckiej, która zaprosiła do współpracy artystów z dwóch różnych światów muzycznych. Razem na scenie pojawią się: Aleksandra Kurzak – znakomita śpiewaczka operowa i Krzysztof Cugowski – solista i lider zespołu rockowego „Budka Suflera”.

Ona – największa diwa operowa młodego pokolenia, regularnie śpiewająca na czołowych scenach operowych świata takich jak: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, La Scala w Mediolanie czy Covent Garden w Londynie.

On – ikona polskiego rocka, niezmiennie przyciągająca tłumy do sali koncertowych. Przez wiele lat wspólnie z zespołem Budka Suflera tworzył niezapomniane przeboje takie jak „Takie Tango”, „Bal Wszystkich Świętych” czy „Jest taki samotny dom”.

Połączenie dwóch żywiołów, nadzwyczajny koncert z udziałem Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego już w najbliższą niedzielę we Wrocławiu – Hala Stulecia godz. 19.00. Całość uzupełni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Chór Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska” i Lwowski Państwowy Akademicki Chór Męski „Dudaryk”. Całość poprowadzą dyrygenci: Jerzy Kosek i Szymon Makowski. Łącznie na scenie wystąpi ponad 120 osób. Aranżację utworów Budki Suflera oraz kompozycji „Georgia on My Mind” jest Andrzej Kopeć, kierownikiem chrów jest Agnieszka-Tyrawska-Kopeć. Reżyserem widowiska jest Tomasz Janczak.

Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, przygotowując to wydarzenie uzyskała wsparcie ze strony: Fundacji KGHM Polska Miedź, Tauron Dystrybucja S.A., Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. Grupa JSW, Konsalnet sp. z o.o. AS PAK spółka komandytowa w Koninie.

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Ostatnio dodane: