Select Page

Krzysztof Kurnyta – koncert saksofonowy

Krzysztof Kurnyta – koncert saksofonowy

W ArtCafe Pod Pretekstem byłem drugi raz i po raz drugi trafiłem na kameralny koncert. Tym razem był to nastrojowy koncert saksofonowy Krzysztofa Kurnyty.

Twórczość artysty znam doskonale i wiedziałem czego mogę oczekiwać. Frekwencja zaskoczyła mnie niebywale.

Chwilę przed rozpoczęciem koncertu w lokalu zabrakło miejsc, sam miałem minimum przestrzeni do fotografowania, co bardzo mnie ucieszyło, bo świadczy to tylko o tym, że Krzysztof jest doceniamy w Wałbrzychu i okolicach.

Muzyka filmowa była tematem przewodnim tego wydarzenia. Najpiękniejsze melodie zaaranżowane na saksofon oczarowały wszystkich przybyłych.

Krzysztof jest wirtuozem, czarodziejem najcudowniejszych dźwięków i wzruszających momentów. Artysta poszedł dalej niż oczekiwałem, gdyż wyśmienicie zaprezentował nam największe, oskarowe przeboje ze świata, zachwycając nas wszystkich swoją interpretacją tych utworów.

Pomiędzy utworami wspaniałą konferansjerkę prowadziła żona Krzysztofa. Umilała nam czas oczekiwania na kolejny kawałek opowiadając ciekawostki o granych za chwilę utworach.

Krzysztof zagrał 3 bisy i wciąż było za mało, sam chciałem, aby w setliście było kilka dodatkowych bisów 😉

Chwilę rozmawiałem z gośćmi po koncercie, którzy jednogłośnie byli zadowoleni, a wręcz zachwyceni brzmieniem saksofonów.

Ogromny talent, przy tym bardzo skromny człowiek, z dobrze nastrojonymi saksofonami, w dźwiękach których zakochałem się po raz kolejny i zapewne będzie tak za każdym razem, gdy usłyszę twórczość Krzysztofa.

Zachęcam do udziału w następnych koncertach Artysty i polecam z całego serca tę przemiłą kawiarenkę w centrum miasta, kilka kroków od rynku, gdzie ugoszczą Cię tak, że poczujesz się jak w domu. W sam raz na nadchodzące jesienne wieczory.

Polecam!

Relacja i zdjęcia: Krzysztof Trefon

klik-krzysiu

About The Author

Krzysztof Trefon

Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów – stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

november, 2017

18nov(nov 18)19:00(nov 18)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 18.11 Białystok – Sala Koncertowa na Podleśnej

21nov(nov 21)19:00(nov 21)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA 21.11 Gdańsk – Stary Maneż

22nov(nov 22)19:00(nov 22)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 22.11 Toruń – CKK Jordanki

26nov(nov 26)19:00(nov 26)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 26.11 Cieszyn – Teatr im. A. Mickiewicza

27nov(nov 27)19:00(nov 27)19:00PAWEŁ DOMAGAŁA - 27.11 Częstochowa – Filharmonia Częstochowska

Obserwuj nas na Twitterze

X