KSHMR, Martin Jensen oraz Jay Hardway na Czad Festiwal!

KSHMR, Martin Jensen i Jay Hardway dołączają do grona artystów EDM na Czad Festiwal 2017!

Grono artystów EDM, którzy wystąpią na Czad Festiwal powiększa się o kolejne znane nazwiska.

Enigmatyczny producent i DJ kryjący się pod pseudonimem KSHMR niczym tsunami wkroczył na muzyczną scenę EDM w 2014 roku, wydając swój pierwszy singiel „Megalodon”. W 2015 roku zagrał na Ultra Music Festiwal, a już rok później zaprezentował set na scenie głównej festiwalu Tomorrowland. Krótka kariera KSHMRa naznaczona jest znakomitymi utworami, które trafiły na czołowe miejsca listy Beatport: „No Heroes”, „Burn”, „Secrets” (ponad 153 mln odtworzeń!), „Dead Mans Hand”, „Kashmir”, „Dogs”, „Karate” czy „JAMMU”. DJ ma na koncie udane kolaboracje z artystami takimi jak Tiesto i Vassy („Secrets”), DVBBS, Borgeous, Dimitri Vegas & Like Mike („Stampede”), Tigerlily („Invisible Children”) czy Bassjackers („Memories”, ft. Sirah). W 2016 roku KSHMR został nagrodzony „Best Live Act” magazynu DJ Mag i wspiął się na miejsce 12 listy najlepszych Djów według tego  zasopisma. W tym roku wydał także swój pierwszy album, The Lion Across The Field. Wszystko wskazuje na to, że set na Czadzie będzie dosłownie naszpikowany hitami!

Jay Hardway, wschodząca gwiazda sceny EDM, jest jednym z najbardziej fascynujących i utalentowanych twórców młodego pokolenia. Jego dyskografia rośnie równie szybko jak liczba występów w trasie. Pochodzący z Holandii Hardway zaczął produkować własne kawałki i udzielać się jako Dj już wieku 14 lat, inspirację czerpiąc od tak wielkich nazwisk jak Tiesto, Afrojack czy Laidback Luke. Pierwszy utwór „Registartion Code” był wspólnym przedsięwzięciem Hardwaya i wtedy jeszcze nieznanego Martina Garrixa. Opublikowany bezpłatnie w serwisie SoudCloud singiel zapoczątkował trwałą, pełną sukcesów relację pomiędzy tą dwójką. Kolejne wspólne utwory odnotowały miliony odsłon w sieci, w tym „Wizard” (ponad 200 milionów streamów!), który dotarł do 1 miejsca listy Beatport. Jednak Jay Hardway to przede wszystkim twórca znakomitych solowych kawałków i remiksów. Inspirowany muzyką trance „Somnia” wyraźnie pokazuje, że w muzycznym stylu holenderskiego Dj’a znajdzie się miejsce także dla nieco łagodniejszych dźwięków, i że jeszcze wiele możemy spodziewać po tym utalentowanym artyście.

Ubiegły rok był dla Hardway’a pasmem sukcesów. DJ zadebiutował na legendarnej liście Top 100 magazynu DJ Mag. Występował na największych światowych scenach klubowych i festiwalach takich jak Tomorrowland, EDC New York, Hakkasan Las Vegas, MTV Mobile Beats, Sziget, WiSH Outdoor, Creamfields Brasil, Electric Love, Pacha NYC, AMF czy Mysteryland. Rok 2017 rozpoczął własną trasą koncertową w Azji. Także w USA, gdzie Jay będzie rezydentem w klubie Temple w San Francisco, zaplanowano 4 trasy koncertowe, a już w sierpniu Hardway wystąpi na Czad Festiwalu! Spodziewamy się, że jego koncert będzie potężną dawką scenicznej energii!

Martin Jensen nie planował kariery muzycznej, jednak jego niezaprzeczalny talent w sposób naturalny zaprowadził go do muzycznego uniwersum sceny EDM. Już pierwsze single z miejsca wprowadziły go do czołówki artystów EDM, w pełni ukazując innowacyjny sposób tworzenia dźwięków i singli.

Nieszablonowy i bezkompromisowy styl przyniósł mu miliony fanów na całym świecie. Przełomem w karierze Jensena był viralowy utwór „Si”, kolejny singiel „All I Wanna Do” z miejsca stał się letnim hitem, umacniając tym samym pozycję Duńczyka jako jednego z wiodących twórców sceny EDM – singiel pokrył się platyną w Szwecji, Holandii i Danii. Najnowszy utwór „Solo Dance” kontynuuje dobrą passę artysty – singiel dotarł do 30 miejsca na Global Spotify Charts z niewiarygodną liczbą 122 milionów odtworzeń w serwisie! W 2016 roku Martin Jensen znalazł się w światowym rankingu Top 100 magazynu DJ Mag, jako pierwszy duński artysta od blisko dekady. „Dla Dj’a to ogromne osiągnięcie. To tak jakby trafić na listy w Stanach lub Wielkiej Brytanii. To niesamowite i naprawdę fantastyczne ponieważ lista Top 100 jest tworzona przez czytelników DJ Mag – fanów, którzy naprawdę słuchają i tańczą do muzyki dance”, podsumowuje swój sukces Martin Jensen.

Artyści ogłoszeni do tej pory: Bastille, Billy Talent, Steve Aoki, The Offspring, Alestorm, Anti-Flag, Beyong the Black, Blind Guardian, Che Sudaka, Dubioza Kolektiv, Epica, Hoffmaestro, Ky-Mani Marley, La Raiz, Sonata Arctica, Zebrahead, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Big Cyc, Coma, Czesła Śpiewa, Hunter, Lady Pank akustycznie, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Trzynasta w Samo Południe.

Informacje o biletach na http://www.czadfestiwal.pl/bilety/


5 edycja festiwalu to doskonała okazja, żeby bliżej przyjrzeć się jego historii.

Czad Festiwal pojawił się na muzycznej mapie Polski w 2013 roku. Początkowo  dwudniowa impreza gościła wyłącznie polskich artystów, jednak wkrótce  wydarzenie zyskało miano jednej z największych imprez muzycznych w południowej Polsce. Prawdziwym przełomem okazała się edycja 3. Światowej klasy artyści, a wśród nich The Offspring, Gentleman oraz Within Temptation zawładnęli sceną główną. Festiwal odniósł ogromny sukces, zarówno pod względem frekwencyjnym jak i komercyjnym. Ostatnia odsłona Czadu gościła takie gwiazdy jak Nightwish, Alborosie, Hollywood Undead czy Sabaton. Czad Festiwal cechuje niespotykana na innych polskich festiwalach mieszanka gatunków. Od rocka przez punk do EDM, od cięższych brzmień do tanecznych rytmów reggae, idealnie wpisujących się w klimat końca lata – każdy znajdzie tu coś dla siebie. I choć wydawałoby się, że reggae, muzyka tak różna od metalu czy punka będzie mocno odstawać od pozostałych gatunków, nic bardziej mylnego. Czad Festiwal jest bodaj jedynym festiwalem, na którym odmienne gatunki muzyczne tak dobrze współgrają w jednym line-up’ie. Tegoroczna, 5 edycja zapowiada się na wielką muzyczną fetę. 5 dni, 5 scen, blisko 50 artystów.

Również poza muzycznie festiwal oferuje sporą ilość atrakcji. Festiwalowe miasteczko każdego roku wypełnione jest po brzegi odjechanymi animacjami, kreatywnymiwarsztatami oraz strefami skrytymi w cieniu drzew, w których można zwyczajnie poleniuchować.

Czad Festiwal odbywa się w Straszęcinie na Podkarpaciu. Mała, licząca  zaledwie 2 tysiące mieszkańców miejscowość na 5 dni zamienia się w prawdziwie muzyczną odyseję. Ogromnym atutem festiwalu jest jego teren – Arena Park – piękny, ocieniony obszar, z przylegającą wyspą z zalewem, który jest w stanie pomieścić nawet 50 tys. osób, a jego infrastruktura pozwala na wydzielenie wielu stref.

Czad Festiwal systematycznie buduje swoją pozycję na rynku polskich festiwali muzycznych. Odważne decyzje artystyczne przysparzają mu nowych odbiorców, także tych z zagranicy, a unikatowy charakter wydarzenia wyróżnia go na tle innych tego typu imprez.

X