Ultimate magazine theme for WordPress.

Księżna Lilli von Pless rozpoczyna działalność charytatywną w Wałbrzychu2 min read

0

Pomoc Księżnej Lilli

Księżna Lilli von Pless, żona księcia Bolko, rozpoczyna działalność charytatywną w Wałbrzychu. W ramach permanentnego projektu Princess Lilli’s Help książęca rodzina Hochbergów będzie wspierała finansowo wałbrzyskie Hospicjum im. Św. Jana Pawła II.

Odwiedziny w wałbrzyskim Hospicjum im. Św. Jana Pawła II były jednym z ostatnich punktów w programie książęcej wizyty po Śląsku. Księżna Marie Elisabeth von Pless (używająca imienia Lilli) rozmawiała niemal z wszystkimi pacjentami placówki. Poznała także lekarzy i personel.  Hochbergowie zadeklarowali, że pomoc dla wałbrzyskiej instytucji opieki paliatywnej będzie permanentna. Wsparcie finansowe będzie trafiało do Wałbrzycha (także Pszczyny) w ramach projektu Princess Lilli’s Help, który na terenie Polski będzie współrealizowała Fundacja Księżnej Daisy von Pless.

Jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej w Hospicjum w Wałbrzychu. Czuje się tutaj miłość i poświecenie do pacjentów. Także warunki są doskonałe. Nie mamy żadnych wątpliwości, że ta instytucja zasługuje na nasze wsparcie – wyjaśnia księżna Lilli von Pless.

Przewodnikiem księżnej podczas odwiedzin w Hospicjum była jego prezes Renata Wierzbicka – Nasi pacjenci byli bardzo wzruszeni z powodu wizyty tak szlachetnego gościa. Księżna Lilli ujęła ich swoim ciepłem i okazanym zainteresowaniem. Z przejęciem opowiadali o wizycie rodzinom – mówi prezes Hospicjum Renata Wierzbicka. Wałbrzyska placówka w hospicjum stacjonarnym opiekuję się obecnie 18 pacjentami. Prowadzi także opiekę w domach oraz sprawuje pieczę nad dziećmi, które straciły rodziców w wyniku przewlekłych chorób.

Księżne von Pless, szczególnie Daisy i Ida zapisały swoją działalnością społeczną na ziemi wałbrzyskiej piękną kartę historii. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będzie ona kontynuowana. Dziękujemy rodzinie książęcej za zaufanie i zaangażowanie do  projektu Princess Lilli’s Help – wyjaśnia Mateusz Mykytyszyn rzecznik prasowy Zamku Książ w Wałbrzychu i prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

Potrzebę prowadzenia dzielności charytatywnej na ziemi przodków wyraził honorowy obywatel Wałbrzycha, Jego Książęca Wysokość Książe Bolko von Pless, hrabia von Hochberg i baron na Książu. Wynika ona z historycznych patronatów książęcych nad potrzebującymi. Zamieszkali w Monachium arystokraci reprezentuje rodzinę, która rezydowała na zamku Książ przez ponad 400 lat. Książe Bolko von Pless jest wnukiem  księcia Jana Henryka XV von Hochberga i słynnej księżnej Daisy. Urodził się w 1936 roku w Monachium, a wczesne dzieciństwo spędził na zamku w Pszczynie. Księżna Lilli ( z domu Marie Elisabeth von Malaise) jest jego drugą żoną. W Niemczech prowadzi działalność charytatywną z ramienia Zakonu Rycerzy Maltańskich.

fot. materiały prasowe