Letnia serenada 2016 – 13.08.2016, godz.18, wałbrzyski rynek
Foto:mat. prasowe

Letnia serenada 2016 – 13.08.2016, godz.18, wałbrzyski rynek

Letnia serenada 2016 – 13.08.2016, godz.18, wałbrzyski rynek

MUZYKA to jedyny z możliwych i najbardziej uniwersalnych sposobów porozumienia się ludzi na całym świecie. Cóż zatem lepszego możemy oferować mieszkańcom Wałbrzycha i okolic oraz turystom licznie odwiedzającym nasz piękny region w okresie letnim?

13 sierpnia 2016 o godzinie 18 już po raz dziesiąty zabrzmi na Wałbrzyskim Rynku LETNIA SERENADA, fantastyczny koncert skierowany do wszystkich, którzy kochają muzykę. W poprzednich edycjach mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny słynnych polskich tenorów, zasłuchać się w przepiękne, liryczne arie i duety, przypomnieć sobie znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej oraz tematy z popularnych seriali i filmów.

Tegoroczna SERENADA przeniesie słuchaczy w magiczny świat opery, operetki i musicalu. Gwarantujemy ogromną dawkę wzruszeń, ale także uśmiechu i zabawy.

Koncert galowy: Od opery do musicalu wykonają dla Państwa:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Jerzego Koska, a wśród solistów usłyszymy artystów polskich scen operowych: Dorotę Laskowiecką – sopran, Tomasza Janczaka – tenor oraz Damiana Konieczka – bas. W programie utwory Johanna i Edwarda Straussów, Jerrego Bocka, Franza Lehara, Franza von Suppe, a także Giacomo Pucciniego, Stanisława Moniuszki, Giuseppe Verdiego i Andrew Lloyd Webera.

Wydarzeniu patronuje Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Wstęp wolny!

letnia serenada plakat

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: