Lindsey Stirling nowy album „Brave Enough”
Foto:universalmusic.pl

Lindsey Stirling nowy album „Brave Enough”

Lindsey Stirling nowy album „Brave Enough”

Lindsey Stirling pozostaje nieustraszoną marzycielką. W ciągu czterech lat od premiery jej debiutanckiego albumu, wirtuozka muzyki elektronicznej, wyszkolona skrzypaczka, tancerka i artystka w jednym stała się sensacją XXI wieku. Jej innowacyjne podejście do połączenia instrumentów smyczkowych z elektronicznymi brzmieniami podbiło serca fanów na całym świecie.

Gdy przyszła pora na rozpoczęcie pracy nad trzecim albumem, Brave Enough, Lindsey spojrzała na swoją dotychczasową podróż. Brave Enough jest jej kontynuacją. Na płycie znajdzie się charakterystyczny dla artystki kontrast między światłem i ciemnością, atmosfera jednak będzie nieco inna. Pochodzi z miejsca mniej pewnego, pełnego braku wiary w siebie . Wraz z postępem płyty, klimat się łagodzi i zmienia w bardziej optymistyczny.

Oprócz instrumentalnych rozmaitości Brave Enough będzie również zawierać kilka niesamowitych kolaboracji. Christinę Perri będzie można usłyszeć w piosence tytułowej, a Weezer Rivers Cuomo – którego piosenki Lindsey coverowała w liceum – wraz z raperem Lecrae współpracowali przy utworze „Don’t Let The Feeling Fade”. Przy produkcji kawałka „Love Is A Feeling (feat. Rooty)” pomógł nie kto inny jak gwiazda muzyki EDM – Zedd.

„Nauczyłam się jak otwierać swoje serce w sposób w jaki wcześniej tego nie robiłam” opisuje Stirling „Aby to zrobić trzeba być odważnym (ang. brave). Dlatego album ma tytuł Brave Enough.” Teraz artystka jest gotowa by podzielić się tą wiadomością z fanami na całym świecie. „Chcę, aby ludzie czuli, że mają odpowiednio dużo odwagi by robić rzeczy które chcą. Każdy ma nadzieje i marzenia. Trzeba nauczyć się nabierania odwagi, której może w tym momencie Ci brakuje. To jest możliwe, a tego dowodem jest ten album.”

Album zwiastuje utwór „The Arena”.

Lindsey Stirling_Brave Enough_Album Cover

Lista utworów:
1. Lost Girls
2. Brave Enough (feat. Christina Perri)
3. The Arena
4. The Phoenix
5. Where Do We Go (feat. Carah Faye)
6. Those Days (feat. Dan + Shay)
7. Prism
8. Hold My Heart (feat. ZZ Ward)
9. Mirage (feat. Raja Kumari)
10. Don’t Let This

Premiera albumu 19 sierpnia 2016.

Źródło: universalmusic.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: