LISA HANNIGAN: nowy klip i koncerty w Polsce!!!

LISA HANNIGAN: nowy klip i koncerty w Polsce!!!

Lisa Hannigan prezentuje klip do utworu„Lo”. Video można obejrzeć pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=bMs2r-uGxQs Kompozycja promuje najnowsze wydawnictwo artystki „At Swim”, które ukazało się na rynku 19 sierpnia. Teledysk wyreżyserował Myles O’Reilly,  a gościnnie pojawił się w nim aktor Mikel Murfi.

image002-1

„Dla mnie najważniejsze było uchwycenie poczucia paniki jakie towarzyszy bezsenności. Jedyną osobą, która była w stanie idealnie oddać ten stan w 3 minutowym teledysku by Mikel Murfi! Wynajęliśmy piętro domu w Whelans i daliśmy mu wolną rękę. On ma niesamowitą wewnętrzną energię” – mówi Lisa Hannigan.

 

Po trwającej niemalże 2 lata trasie koncertowej promującej „Passenger” , Lisa miała duże trudności, aby rozpocząć pracę nad nowym materiałem. Po drodze zrealizowała projekty poboczne – podkładała głos postaci syreny w nominowanym do Oscara filmie animowanym „Sekrety Morza”, stworzyła ścieżkę dźwiękową do filmu „Fargo”  i „Grawitacja”.

Moment przełomowy nastąpił wraz z mailem, który artystka otrzymała od Aarona Dessnera, gitarzysty The Nationals oraz producenta współpracującego z Sharon Van Etten oraz Local Natives. Początkowo Lisa wymieniała pomysły z Aaronem drogą elektroniczną, natomiast „At Swim”  zaczął się materializować kiedy doszło do bezpośredniego spotkania w Danii. Materiał został zarejestrowany w kościele w Hudson, w stanie Nowy Jork. W rodzinnej Irlandii album trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt i zebrał bardzo pochlebne recenzje.

 

W listopadzie Lisa Hannigan wystąpi w Polsce jako support przed koncertami Agnes Obel. 11 listopada pojawi się w Gdańsku (Stary Maneż) , a 12 listopada w Warszawie (Stodoła).

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: