Ultimate magazine theme for WordPress.

Łódzka grupa NAKED ROOT powróciła z nowy singlem

Łodzianie z Naked Root pracują nad materiałem na nowy album studyjny, który będzie następcą wydanego w 2016 roku krążka „Naked Root”. Zespół opublikował pierwszy singel zapowiadający to wydawnictwo.

Naked Root nie spoczęło na laurach i ciężko pracuje nad materiałem na drugą płytę, gra koncerty i…wypuszcza w świat nowy teledysk do premierowego numeru „Fair Weather Friends”. Piosenka została nagrana już z nowym bębniarzem Grzegorzem Szelewą. Numer w warstwie tekstowej mówi o fałszywych „maskowych” relacjach między ludzkich, o nieszczerości i interesowności. A w warstwie muzycznej jest moc, sami oceńcie i posłuchajcie.

Naked Root to zespół działający na łódzkiej scenie muzycznej od początku 2011 roku.  Stylistykę grupy można określić jako szeroko pojęty hard rock z progresywnymi inklinacjami. Każdy z muzyków słucha różnej muzyki i nie jest to tylko rock, choć większość wychowywała się na muzyce Rush, The Police, Marillion, Yes oraz hard and heavy. Te dość odległe od siebie fascynacje muzyczne udało się pogodzić i znaleźć wspólny cel: granie muzyki mocnej i energetycznej, ale jednocześnie melodyjnej. W 2016 roku ukazał się debiutancki album, który zebrała pochlebne opinie w polskich mediach.