Ultimate magazine theme for WordPress.

„Manufaktura” – nowy singiel promujący drugi album wałbrzyskiej grupy SILENTlive!

fot. Krzysztof Trefon
0

Po blisko trzech latach wałbrzyski zespół SILENTlive wydaje swój drugi album. Płytę promuje singiel „Manufaktura”. Jak mówią członkowie grupy, utwór jest hymnem dedykowanym wszystkim ciężko pracującym w zakładach produkcji masowej.

Oficjalna premiera edytowanej, skróconej wersji „Manufaktury” odbyła się w miniony piątek o godz. 18:00. Grupa umieściła najnowszy kawałek na swoim profilu w popularnym serwisie internetowym YouTube oraz na oficjalnej stronie internetowej www.silentlive.pl.

Na  krążku „Czarny Żółty Biały” znajdzie się osiem utworów oraz bonusy w postaci dwóch kawałków w edytowanych wersjach singlowych, w tym zapowiadana „Manufaktura”. Blisko godzina muzyki to dzieła trwające od 5 do 11 minut. Płyta w sposób metaforyczny opowiadać będzie o problemach obecnych czasów. Większość tekstów napisał Marcin Świeży. Jeden utwór jest autorstwa Marcina Klasika, a jeszcze inny zaproszonego gościnnie do udziału w nagraniach Kamila Klajbera (dograł gitary w utworze „Telewizor”). Warto dodać, że specjalnie na tę sesję nagraniową Marcin Świeży zakupił vintage’owy syntezator Yamaha CS1x, którego dźwięki nadały zespołowi zupełnie nowe brzmienie. Realizacją nagrań oraz miksem i masteringiem albumu zajął się po raz kolejny Bartosz Miszczyk.

Album w formie fizycznej powinien pojawić się w maju tego roku. Pod koniec marca planowana jest natomiast konferencja prasowa zespołu. Grupa zaprezentuje zaproszonym dziennikarzom podczas specjalnego występu na żywo trzy utwory z albumu Czarny Żółty Biały.

Grupa została założona 10 lat temu przez wokalistę i gitarzystę – Marcina Klasika, klawiszowca i gitarzystę – Marcina Świeżego oraz basistę – Krzysztofa Janowskiego. Po pierwszym koncercie do zespołu dołączył z kolei gitarzysta – Piotr Kruk. Zmiany przez wszystkie lata następowały jedynie za perkusją. Obecnie za garami zasiada Dariusz Starostka znany słuchaczom z innej wałbrzyskiej grupy Lolitas Masturbate.

fot. Krzysztof Trefon

Pierwszy krążek grupy SILENTlive ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015 roku. Było to możliwe dzięki wsparciu fanów, którzy wpłacili wymaganą do zebrania kwotę na platformie crowdfundingowej Polak Potrafi. Tym razem płyta nagrana została ze środków własnych, dzięki otrzymanych przez Marcina Klasika i Marcina Świeżego stypendiach Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz wsparciu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

SILENTlive: gratuluję drugiego krążka! To już nie łagodne pop-rockowe brzmienie. Dobrze w Waszym wydaniu słucha się muzyki alternatywnej, wręcz progresywnej. Widząc Wasze zaangażowanie, pasję, życzę Wam co najmniej ogólnopolskiej sceny!
SILENTlive: udowodniliście, że macie talent. Kilka lat temu zespół zgłosił się na casting do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i wciąż towarzyszy organizowanym przez nas wydarzeniom – powiedział Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, wspierający zespół od wielu lat.

To abstrakcyjna, minimalistyczna wizja codziennej monotonii życia, pracy. Całość ma przypominać taśmy produkcyjne. Trzy kolory symbolizują czynności które wykonujemy na co dzień… i tak w kółko. Całość tej monotonii przerywa linia SILENTlive, która wskazuje, że zespół może wprowadzić do świata coś nowego i oryginalnego – mówi Paweł Skórka – grafik komputerowy, który wykonał dla zespołu okładkę albumu.

Skład zespołu:

Marcin Klasik – wokale, gitary

Marcin Świeży – instrumenty klawiszowe, gitary

Piotr Kruk – gitary

Krzysztof Janowski – gitara basowa

Dariusz Starostka – perkusja

źródło: materiały prasowe SILENTlive

***

SILENTlive w sieci:

www.silentlive.pl

SILENTlive Facebook

Kanał YouTube SILENTlive

fot. Krzysztof Trefon