MATOMA & BECKY HILL – „False Alarm”
Foto:mat. prasowe

MATOMA & BECKY HILL – „False Alarm”

MATOMA & BECKY HILL – „False Alarm”

Jeśli dwie wschodzące gwiazdy sceny klubowej biorą się za współpracę, może wyniknąć z tego coś wspaniałego. Na przykład przebojowa piosenka. Tak stało się dzięki temu, że szyki połączyli znana z brytyjskiej wersji show „The Voice” wokalistka Becky Hill oraz norweski didżej Tom Stræte Lagergren, znany jako Matoma. Efekt nosi tytuł „False Alarm”.

Singlowa piosenka utrzymana jest w błogim klimacie, perfekcyjnie kompatybilnym z atmosferą luzu, beztroskiej zabawy, które są nieodłączną częścią lata. Matoma jak zwykle ozdobił ją wspaniałą, chwytliwą melodią, świetnym, tanecznym beatem, zaś Becky Hill dodała swój niski, zmysłowy, mocny wokal, który sprawa, że od „False Alarm” trudno się uwolnić. Że tak jest, można przekonać się tutaj:

Inspirują mnie wyjątkowe wokale, a Becky właśnie taki ma. Jeden z najbardziej wyjątkowych głosów, jakie w ogóle słyszałem. To zaszczyt, że mogłem z nią współpracować. Już kiedy usłyszałem pierwsze demo nagrania, miałem gęsią skórkę, więc zostawiliśmy to, tak jak było! Cieszę się, że ta piosenka się ukaże i będzie ścieżką dźwiękową mojego lata – komplementował 22-letnią Angielkę o trzy lata starszy od niej didżej.

Utwór „False Alarm” jest częścią albumu norweskiego didżeja, „Hakuna Matoma”. Już zapowiada się na wielki hit. Pomóc w sukcesie może fakt, że Becky Hill już zasłynęła jako wokalistka i współautorka przeboju „Gecko (Overdrive)” Olivera Heldensa, jak i współpracą z artystami pokroju Rudimental i Wilkinson. Matoma też sroce spod ogona nie wypadł, pomimo młodego wieku Norweg może pochwalić się 280 milionami streamów swoich piosenek w serwisie Spotify (co miesiąc regularnie słucha jego utworów 7,5 mln userów). Jego wcześniejsza kompozycja to „Paradise” z udziałem Seana Paula i KStewart.

Norweski didżej w swej twórczości bazuje na housie, ale dodaje do niego elementy urban, dance, popu i brzmień karaibskich, co czyni jego muzykę szczególnie ciekawą. Poza wymienionymi artystami, współpracowali z Matomą również Akon, Wale, Jamajczyk Popcaan, Jason Derulo, Jennifer Lopez.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: