MATT BERRY ZAPOWIADA NOWY ALBUM
Foto:mat. prasowe

MATT BERRY ZAPOWIADA NOWY ALBUM

MATT BERRY ZAPOWIADA NOWY ALBUM

Brytyjski komik i muzyk Matt Berry zapowiada premierę nowego albumu „The Small Hours”, który nakładem Acid Jazz ukaże się 16 września. Utworu zwiastującego płytę, czyli „Obsessed And Obscure”, można posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/acidjazzrecs/matt-berry-obsessed-and-so-obscure

MattBerrySmallHoursPackshot3000„The Small Hours” to czas przed świtem, kiedy rozmyślamy i martwimy się. Może być bardzo spokojny, przez co wszystkie twoje myśli i lęki mogą być jeszcze bardziej intensywne – tak Matt Berry wyjaśnia tytuł płyty. Nowy longplay ukazuje się trzy lata po świetnie przyjętym przez krytyków „Kill The Wolf”. „The Small Hours” został zarejestrowany na żywo z zespołem The Maypoles pomiędzy Rimshot Studios w Kent a domowym studiem Matta w Rotherhithe nad Tamizą. Balansuje pomiędzy psycho-folkiem i brzmieniami new age: „Podczas pracy nad albumem słuchałem sporo jazzu, głównie dokonań Milesa Davisa z lat 70., jak również Clarka – producenta muzyki elektronicznej” – opowiada Berry. Przy rejestrowaniu materiału na płytę użyto ponad 60-letniego stołu mikserskiego Decca. Przełom października i listopada Matt Berry wraz z The Maypoles spędzą w trasie po Wielkiej Brytanii.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: