MICK HARVEY zapowiada nowy album!

MICK HARVEY zapowiada nowy album!

Najnowszy krążek Micka Harvey’ego zatytułowany „Intoxicated Woman”  trafi na półki sklepowe 4 listopada nakładem wytwórni MUTE. Jest to czwarta i zarazem ostatnia płyta z serii, interpretująca muzykę Serge’a Gainsbourga, ikony współczesnej popkultury. Tym razem Mick na warsztat wziął duety z lat 60-tych. Serge był mocno skoncentrowany na tworzeniu utworów dla takich gwiazd jak France Galle, Juliette Greco czy Brigitte Bardot. Do współpracy nad nową płytą Mick zaprosił Channthy Kak (Cambodian Space Project), australijską wokalistkę Xanthe Waite (Terry, Primo), Sophię Brous, Lyndelle-Jayne Spruyt, Jess Ribeiro oraz niemiecką piosenkarkę Andreę Schroeder. W utworze “Baby Teeth, Wolfy Teeth”wystąpił gość specjalny, czyli syn Micka – Solomon.

 

„Po nagraniu „Delirium Tremens” wraz z JP Shilo zaczęliśmy słuchać utworów Serge’a, które wykonywał w duecie w innymi wokalistkami. Przyznam, że wielu z nich nie znałem wcześniej. Była to więc dla nas podróż pełna odkryć. Niektóre z kompozycji zachowały się tylko jako zapis występów z telewizji”  – mówi Mick.

 

„Baby Teeth, Wolfy Teeth”  to tytuł utworu promującego najnowsze wydawnictwo Micka Harvey’ego. Kompozycji można posłuchać tu :

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: