Mikrobit – koncert w Lublinie

Mikrobit – koncert w Lublinie

Z przyjemnością informujemy, że jazzowych koncertów w tym roku nie zabraknie. Już 3 czerwca zapraszamy na pierwszy koncert z serii „Pora na jazz” w Wirydarzu Centrum Kultury. Ideą cyklu jest ukazanie jak najszerszego spektrum muzyki jazzowej, w każdej z jej odmian: od jazzu klasycznego po jazz flirtujący z elektroniką.

MIROBI.T to trio poszukujące nowych form wyrazu na styku brzmień muzyki elektronicznej oraz improwizowanej. Na drugiej płycie „Organic Drones” zespół jeszcze bardziej niż na debiucie otwiera się na wszelkie style muzyczne, nie bojąc się inspiracji duńskim minimalem czy berlińskim techno. Nowe utwory stanowią swoistą konstelację przestrzennych impresji przechodzących płynnie od minimalnych form, poprzez pulsującą improwizację, do dzikiego elektronicznego wrzasku.
Szorstki i zarazem eteryczny saksofon barytonowy fenomenalnie wtapia się w syntezatorowe i basowe brzmienia osadzone na pulsujących bitach, co jest idealnym punktem wyjścia do ponownejreinterpretacji materiału na żywo. Współpraca z Pauliną Ślusarek (Bloki, Half Past Moment) oraz Michałem Kowalonkiem (Snowman, Myslovitz) zaowocowała singlowymi formami utworów Mikro Techno i Trentemoller. Znalazło się też miejsce na cytat i hołd dla Mistrza poszukiwań nowych form muzycznych Dawida Bowie.

Michał Biel – baritone saxophone, fx space
Daniel Karpiński – drums & electro beat
Andrzej Szawara – moog, synth, monotribe, guitar, live loop

bilety: 10 zł
Organizatorzy: Centrum Kultury w Lublinie
Rezerwacja biletów – w kasie Centrum Kultury w Lublinie:
kasa czynna: pon. – pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Ostatnio dodane: