Ultimate magazine theme for WordPress.

MIN t debiutuje długogrającym albumem „Assemblage”

0

Po niespełna trzech latach koncertowania w Europie i w całej Polsce oraz wydanym w 2016 własnym sumptem “Turn the Lights Down” EP, wrocławska kompozytorka, producentka, pianistka i wokalistka Martyna Kubicz podejmuje najważniejszy w swojej dotychczasowej karierze krok.

Późną jesienią tego roku, ostatecznie nakładem wytwórni Regime Brigade ukaże się długogrający album artystki zatytułowany “Assemblage”. Co znajdziemy na płycie? Debiutancki materiał to (tytułowo) bogaty, wielobrzmieniowy kolaż przejmującego neo-soulu, hipnotyzującego downtempo, eksperymentalnego hip-hopu, mrocznej elektroniki głęboko zakorzenionej w IDM-owej tradycji, żywych bębnów i przesterowanych, wyjących gitar.

Na albumie znajdziemy dwanaście utworów, w tym singiel „Motion” w dwóch wersjach aranżacyjnych. Komponowana sumiennie na przestrzeni ponad dwóch lat pełna genialnych klawiszowych harmonii płyta powstała we współpracy z uznanymi międzynarodowymi muzykami. O konceptualną oprawę graficzną wydawnictwa zadbały Dorota Kaczmarek i Barrakuz, jedne z czołowych współczesnych polskich artystek wizualnych.

Znamy także datę premiery albumu na żywo – 24 listopada w rodzinnym mieście MIN t w przestrzeniach klubu Das Lokal odbędzie się koncert, w którym na scenie towarzyszyć Martynie będzie perkusista – Gniewomir Tomczyk. Tego wieczoru gościem specjalnym wydarzenia na zaproszenie kolektywu regime będzie znana na całym świecie DJ-ka i producentka pochodząca z Bristolu – Shanti Celeste.  Koncert we Wrocławiu otwiera nadchodzącą trasę, zaplanowaną na najbliższy sezon zimowy. Wkrótce możemy się spodziewać odsłonięcia kolejnych kart związanych z zapowiedzią nowego krążka, a więc kolejnego singla czy teledysku promującego zawartość płytowego debiutu.